Narodowe Święto Niepodległości w powiecie wołowskim

Na jutro w naszym powiecie zaplanowano uroczystości związane z 98. rocznicą odzyskania niepodległości. Z tej okazji wszystkie gminy przygotowały swoje programy. Będą koncerty patriotyczne i przemarsz ulicami miasta.

W gminie Brzeg Dolny odbędzie się koncert zatytułowany “Bo wolność krzyżami się mierzy”, w wykonaniu dzieci i młodzieży ze Studia Piosenki Dolnobrzeskiego Ośrodka Kultury oraz Chóru “Oremus”. Początek o godz. 11, w kościele pw. Chrystusa Króla na os. Warzyń.

O godz. 12 zostanie odprawiona msza święta w intencji ojczyzny, w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski na os. Fabrycznym. Po mszy o godz. 13 wystąpią laureaci tegorocznego XIII Spotkania z Pieśnią i Piosenką Patriotyczną, organizowanego w DOK-u. Wystąpi też Chór “Radość”.

W Wołowie msza święta w intencji ojczyzny odprawiona będzie o godz. 16 w kościele pw. św. Wawrzyńca. W uroczystości weźmie udział kompania honorowa  10. Wrocławskiego Pułku Dowodzenia. Następnie odbędzie się przemarsz pod Pomnik Bohaterów Wojska Polskiego w Rynku.  Stamtąd uroczystości przeniosą się do Wołowskiego Ośrodka Kultury. Tam o godz. 19 zaplanowano akademię, przygotowaną przez Zespół Szkół Zawodowych w Wołowie.

W Wińsku obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczną się w kościele pw. Świętego Michała Archanioła o godz. 17. Stamtąd wszyscy przemaszerują z pochodniami pod pomnik Bohaterów Ojczyzny. Tam nastąpi złożenie kwiatów. Następnie uroczystości przeniosą się do Gminnego Ośrodka Kultury. Tam odbędzie się koncert pieśni patriotycznej oraz występ uczniów Zespołu Szkół Publicznych w Wińsku.

Wszystkie szczegóły na plakatach poniżej.