Niedziele handlowe. W które najbliższe niedziele zrobimy zakupy?

W 2019 roku, zgodnie z obowiązującą ustawą w miesiącu wypada tylko jedna handlowa niedziela, pod jego koniec. W grudniu będzie inaczej. Zostały wyznaczone dwie dodatkowe niedziele, w które zrobimy zakupy w sklepach i centrach handlowych.

Ostatnia niedziela listopada wypada w ten weekend

W tym miesiącu handlowa niedziela wypada 24 listopada. Przypominamy, że w niedziele z zakazem handlu można robić zakupy w miejscach, których ustawa nie obejmuje. A są to: placówki usługowe i handlowe takie jak apteki, kawiarnie, cukiernie, stacje benzynowe, kwiaciarnie oraz sklepy gdzie sprzedaje właściciel lub jego rodzina. Sklepy, które funkcjonują jako placówki pocztowe również mogą być otwarte.

Dwie dodatkowe niedziele handlowe w grudniu

W grudniu dostaniemy dwie dodatkowe niedziele z otwartymi sklepami. Będzie to 15 i 22 grudnia. W sumie w tym miesiącu sklepy będą czynne w niedzielę aż 3 razy, bo ostatnia niedziela (29 grudnia) również będzie handlowa.

W 2020 roku jeszcze mniej handlowych niedziel

W przyszłym roku niedziele handlowe będą wypadać maksymalnie siedem razy w roku. Zmiana w handlu czeka nas już od stycznia 2020 roku. Niedziele handlowe będą wypadać w dwie niedziele przed Bożym Narodzeniem, niedzielę przed Wielkanocą oraz w ostatnie niedziele stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia.