Odnowiony plac koło dworca w Twardogórze

Odnowiony plac koło dworca w Twardogórze

Nowy węzeł przesiadkowy, nowe miejsca parkingowe czy wiata na rowery to niektóre odnowione obiekty placu przyległego do dworca kolejowego w Twardogórze. Inwestycja została wykonana dzięki pieniądzom przekazanym przez samorząd województwa.

Od lipca na Dolnym Śląsku obowiązują uchwały antysmogowepodjęte przez sejmik województwa. Wiele gmin w naszym regionie systematycznie podejmuje działania, by ograniczyć zanieczyszczenia powietrza, emisję pyłów i trujących gazów. Wśród nich jest Twardogóra, która, by zrealizować swój projekt,  skorzystała z puli pieniędzy zarezerwowanych właśnie na wdrażanie strategii niskoemisyjnej – mówi radny województwa Janusz Marszałek.

Oprócz nowych miejsc parkingowych i wiaty rowerowej na placu przed dworcem znalazły się też elementy małej architektury w postaci stojaków rowerowych, lamp, kinkietów, ławek dla oczekujących na pociąg lub autobus, zadaszonych słupów informacyjno-ogłoszeniowych wyposażonych w wyświetlacze czy nowych koszy na śmieci.

Przede wszystkim jednak  przebudowana  została droga, ul. Plac Kolejowy oraz przyłącza i instalacja kanalizacji deszczowej, sanitarnej, wodnej, elektrycznej i oświetlenia ulicznego.

Wartość dofinansowania przyznanego przez samorząd województwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego to blisko 1,7 mln zł, a koszt całej inwestycji to prawie 2,2 mln zł.


Koło dworca pojawiły się m.in. nowe ławki dla oczekujących na pociąg i autobus, stojaki rowerowe i tablice informacyjne.