Pijani mężczyźni wsiedli za kierownicę, jeden doprowadził do kolizji w Brzegu Dolnym

Jechał z 3 promilami

Policjanci dolnobrzeskiego Komisariatu Policji zatrzymali pijanego kierowcę.  Mężczyzna spowodował kolizję drogową. Jak się okazało miał w organizmie niemal 3 promile alkoholu. Nie posiadał też uprawnień do kierowania pojazdami. Teraz stanie przed sądem, gdzie grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

21 stycznia funkcjonariusze Komisariatu Policji w Brzegu Dolnym zatrzymali kierującego samochodem osobowym, który zjechał na przeciwległy pas i uderzył w jadące z naprzeciwka auto. Jak się okazało 32-letni nieodpowiedzialny kierowca wsiadł za kierownicę mając niemal 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. W wyniku zderzenia nikt z uczestników nie ucierpiał. Teraz 32-latek odpowie nie tylko za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu, ale także jazdę bez uprawnień oraz spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym znajdując się pod wpływem alkoholu.

Nietrzeźwi kierujący stanowią zagrożenia zarówno dla siebie jak i innych uczestników ruchu drogowego. Kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do 2 lat, wysokimi grzywnami oraz nawet dożywotnim zakazem prowadzenia pojazdów.

 

Jechał “na bani”

Policjanci z Brzegu Dolnego zatrzymali jednego kierowcę pod wpływem alkoholu, a drugiego bez prawa jazdy. Obaj odpowiedzą przed sądem.

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Brzegu Dolnym pełniąc służbę nocną, 24 stycznia zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym marki Renault. Jak się okazało, 45-letni obywatel Ukrainy poruszał się pojazdem mając promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna usłyszał zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Kolejnego dnia funkcjonariusze Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wołowie zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Audi, za którego kierownicą zasiadł 24-letni mieszkaniec powiatu górowskiego. Po sprawdzeniu osoby w policyjnych rejestrach okazało się, że młody mężczyzna ma orzeczony aktywny zakaz prowadzenia pojazdów do 2021 roku. Pojazd zabezpieczono na koszt właściciela. Mężczyzna odpowie teraz przed sądem za złamanie zakazu. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.