Policja apeluje – nie bądźmy obojętni! Z powodu wychłodzenia zmarło już 10 osób.

Wołowscy funkcjonariusze apelują do wszystkich mieszkańców naszego powiatu o informowanie Policji oraz innych służb o każdej zauważonej osobie, która siedzi na przystanku, w parku, a także będącej pod wpływem alkoholu lub znajdującej się w podobnej sytuacji mogącej spowodować wychłodzenie organizmu. Nie przechodźmy obok takich ludzi obojętnie. Wystarczy, że w takim przypadku zareagujemy i powiadomimy odpowiednie służby. Być może nasz telefon uratuje komuś życie. Niestety od listopada ubiegłego roku na Dolnym Śląsku z powodu wychłodzenia zmarło już 10 osób.

Policjanci przez okres zimowy prowadzą wzmożone działania mające na celu przeciwdziałanie zagrożeniu życia oraz zdrowia osób bezdomnych i bezradnych. Wszystkie działania jakie są podejmowane mają charakter pomocowy i w związku z tym udzielają potrzebującym informacji oraz wszelkiej pomocy w dotarciu do placówek pomagającym bezdomnym oraz innym osobom wymagającym opieki.

Pamiętajmy, że od naszego zaangażowania i pomocy może zależeć czyjeś życie. Czasem wystarczy nawet jeden telefon. Jeżeli widzisz taką osobę, której życie może być zagrożone zadzwoń na numer alarmowy 112.

st. sierż. Marzena Pawlik

KPP w Wołowie