Policjanci ostrzegają! Kolejna metoda działania oszustów

Za pomocą jednego z popularnych komunikatorów z dwoma osobami skontaktowała się koleżanka. Dobra znajoma prosiła o szybką pożyczkę. Pieniądze miały zostać przekazane za pomocą kodu BLIK. Gdy doszło do przekazania kodów i wyłudzenia pieniędzy, okazało się, że to przestępca podszył się pod znajomą poszkodowanych i użył jej konta.

29 kwietnia 2019 roku za pomocą jednego z popularnych komunikatorów z dwoma mieszkańcami powiatu wołowskiego skontaktowała się znajoma. Według wiadomości chciała pożyczyć pieniądze, które miały zostać przelane na konto za pomocą kodu BLIK. Pisząca stanowczo obstawała, by skorzystać właśnie z tej opcji robienia przelewów.

Niestety zamiast zatelefonować do znajomej i potwierdzić sytuację obie osoby udostępniły kody. Jak się później okazało, to nie znajoma prowadziła korespondencję. Przestępca włamał się na konto komunikatora i podawał się za znajomą.

Policjanci ostrzegają – jeśli otrzymasz od znajomego prośbę o przelew za pomocą kodu BLIK zadzwoń do tej osoby i potwierdź jej żądanie. BLIK to szybka płatność, której po potwierdzeniu nie uda się już cofnąć.

st. sierż. Marzena Pawlik

KPP Wołów