Porady dla uzależnionych od internetu

Rusza projekt: „PORADNICTWO DS. UZALEŻNIEŃ OD INTERNETU”. Przeciwdziałanie uzależnieniom od internetu, a także zapobieganie cyberprzemocy – to cele, które stawia przed sobą Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego.

Pandemia jeszcze mocniej uświadomiła nam, jak ważne jest bezpieczeństwo emocjonalne w świecie cyfrowym, dlatego od 1 lipca rusza pilotażowe, bezpłatne poradnictwo indywidualne dla wszystkich mieszkańców Wrocławia i Aglomeracji Wrocławskiej. Zapraszamy do kontaktu z ekspertkami każdego, kogo bezpośrednio lub pośrednio dotyka problem cyberuzależnień. Do korzystania z poradnictwa zachęcamy przede wszystkim: – młodzież, – rodziców i innych opiekunów, – osoby , które doświadcz a ją trudności w cyberświecie lub niepokoją się o kogoś bliskiego , – osoby, które chcą skuteczniej edukować młodzież i dzieci w tematyce: cyberuzależnień, cyberprzemocy oraz cyberbezpieczeństwa , – osoby, które chcą lepiej rozumieć, co dzieje się z człowiekiem w przestrzeni cyfrowej.

Pilotaż projektu potrwa od 1 lipca do 30 września br. Porady udzielane będą w każdą środę od godziny 16:00 do 18:00 pod numerem telefonu : 538 579 519. Po osłabnięciu pandemii otworzony zostanie dodatkowo stacjonarny punkt porad. Ważne: telefon jest aktywny tylko w czasie dyżurów.

Dodatkowe informacje można uzyskać, pisząc na adres e – mail : dobrowsieci@wcrs.wroclaw.pl

Ekspertki:

Justyna Stadniczenko – z wykształcenia socjolog i certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień. Realizator programu Candis dla użytkowników konopi oraz Programu Ograniczania Picia. Ukończyła Akademię Profilaktyki i Uzależnień Behawioralnych, Ogólnopolskie Szkolenie z za kresu Terapii Poznawczo – Behawioralnej w profilaktyce i terapii uzależnień oraz szkolenie z Dialogu Motywującego. Aktualnie uczestniczy w 4 – letnim Kursie Psychoterapii akredytowanym przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne.

Magdalena Duszyńska – psycholog i trener. Zajmuje się zjawiskiem przemocy we współczesnych środowiskach. Prowadzi szkolenia dla kadry pedagogicznej, dzieci, młodzieży i ich rodziców na tematy związane m.in. z cyberprzemocą i z nowymi technologiami. Ukończyła Studium Psychoterapii dzieci i młodzieży we Wrocławskim Instytucie Psychoterapii, szkolenie “Diagnoza małych dzieci” organizowane przez Dolnośląskie Centrum Psychologiczne oraz kurs “Terapia behawioralna w teorii i praktyce” organizowany przez Polskie Stowarzyszenie Terapii Behawioralnej.

Więcej informacji udziela koordynatorka projektu : Martyna Wilk, martyna.wilk@wcrs.wroclaw.pl, 071 77 24 997