Poziom Odry przekroczył stan ostrzegawczy w Ścinawie

Wiele osób z niepokojem spogląda na poziom wody w rzekach. Wczoraj w sześciu miejscach na Dolnym Śląsku poziom ten przekroczył stan ostrzegawczy.

Najbliżej powiatu wołowskiego stan ostrzegawczy woda przekroczyła w Ścinawie. Przepływająca przez miejscowość Odra sięgnęła 371 cm, 25 maja w godzinach popołudniowych. O zagrożeniach informowało wczoraj Rządowe Centrum Bezpieczeństwa na Twitterze. – W wyniku spływu wód opadowych, dzisiaj i jutro możliwe przekroczenia stanów alarmowych i ostrzegawczych na Wiśle i jej dopływach (ostrzeżenie 3. stopnia) w województwach: podkarpackim i lubelskim, a także na Odrze (ostrzeżenie 2. stopnia) w województwie dolnośląskim.

źródło: http://www.pogodynka.pl/

Ostrzeżenie wydane wczoraj przez IMGW dla Dolnego Śląska jest już nieaktualne, ale prognoza na najbliższe 3 dni sugeruje, że nasze województwo czekają burze i obfite opady deszczu. Obecnie najgorzej jest w województwie mazowieckim i lubelskim, tam stale obowiązuje zagrożenie 2 i 3 stopnia. Dolnośląski Urząd Wojewódzki informuje, że pracownicy Wód Polskich oraz straż pożarna stale monitoruje poziom wody w rzekach.

O ewentualnych zagrożeniach będziemy informować na bieżąco, na naszej stronie www i Facebooku.