Przedświąteczna zbiórka darów

Związek Ochotniczych Straży Pożarnych w Wińsku organizuje zbiórkę paczek. – Nasze stowarzyszenie organizuje przed świętami Bożego Narodzenia zbiórki darów oraz wyjazdy charytatywne z pomocą dla Polaków, którzy pozostali na Kresach- mówi Zdzisław Irzykowski z Krzelowa. – W tym roku wspomożemy Polaków znajdujących się w ciężkiej sytuacji materialnej na Ukrainie (Drohobycz, Tarnopol, Lwów, Stary Sambor, Czortków, Żółkiew i okolice tych miejscowości), a także polskie szkoły i placówki na Litwie (rejon solecznicki i wileński) i ośrodki nauczania języka polskiego na Ukrainie.
Zwracamy się z prośbą o przekazanie darów. Potrzebne są: niepsująca się żywność, np. makarony, ryż, kasza, mąka, cukier, słodycze, konserwy, kawa, herbata; przybory szkolne, np. plecaki, piórniki, zeszyty, kredki, bloki, farby, pisaki; gry i zabawki dla dzieci (z wyjątkiem pluszaków) – w bardzo dobrym stanie; podręczniki do j. polskiego, angielskiego, historii oraz literatura dla dzieci i młodzieży; materiały dydaktyczne, np. plansze edukacyjne, tablice interaktywne; sprzęt sportowy dla szkół, np. piłki, rakietki, skakanki; odzież i obuwie dla dorosłych i dzieci – w bardzo dobrym stanie; środki czystości i higieny osobistej; środki medyczne, artykuły higieniczne.
Dary można przynosić do naszego biura w Krzelowie (prosimy o wcześniejszy kontakt).
Przyłączmy się do tego szlachetnego czynu, aby nasi Rodacy otrzymali potrzebną im pomoc i mieli świadomość, że o nich pamiętamy. Jeżeli byłaby wola i chęć wsparcia zbiórki finansowo, to będziemy bardzo wdzięczni o wpłaty zebranych środków na konto stowarzyszenia. Zebrane pieniądze przeznaczymy na dokupienie żywności i dofinansowanie transportu darów. Każdy przedmiot i przelana złotówka ma znaczenie.
Kontakt: Zbigniew Irzykowski tel. 601 153 961