Skrzyżowanie Godzięcin, Radecz, Brzeg Dolny, Wołów w remoncie. Kiedy otworzą drogę?

Mieszkańcy Bukowic i Godzięcina mogą już spać spokojnie. Dopóki nie zostanie otwarta droga, mogą korzystać z alternatywnej, leśnej. Ale muszą uważać.

Obecnie realizowane jest zadanie “Przebudowa skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 340 z drogą powiatową nr 1353D k/m Bukowice.”Jest to bardzo ważna inwestycja ponieważ od lat miejsce to zwane jest czarnym punktem na mapie powiatu. Poza tym budowany jest kolejny odcinek obwodnicy Brzegu Dolnego.

Od 8 czerwca zmieniono organizację ruchu. Całkowicie zamknięto drogę powiatową nr 1353D w kierunku Brzegu Dolnego. Będzie ona nieprzejezdna aż do 30 września. Po jej zamknięciu włodarze gminy Brzeg Dolny na wniosek radnego z Bukowic Piotra Czarnego utwardzili drogę leśną, która daje możliwość przejazdu z Brzegu Dolnego do Bukowic. Należy jednak uważać. Po ulewach, można było tam uszkodzić auto.

Stąd zalecany jest nadal objazd przez Wołów. Trasa objazdu: Bukowice – Wołów (ul. Trzebnicka)- Żerkówek- Brzeg Dolny (ul. Dębowa)  – obwodnica Brzeg Dolny – Radecz.