Skutki orkanu: Pociągi stoją we Wrocławiu, mają spore opóźnienia

Wczoraj informowaliśmy o zbliżającym się orkanie. Silniejsze podmuchy wiatru zaczęliśmy odczuwać dopiero późno w nocy. Dziś od rana ludzie mają problemy z dostaniem się do pracy czy domu. Jak poinformował Czytelnik – Pociągi stoją we Wrocławiu. Na torach leży drzewo.

– 400 metrów od stacji Wrocław Pracze stanął pociąg jadący od strony Wołowa. Mówi się o 2-3 godzinnym opóźnieniu. Część pasażerów zdecydowała się na dalszą podróż pieszo. Pociąg 6:43 z Wołowa ma już 126 minut opóźnienia. Z kolei inny jadący z Wrocławia do Wołowa stoi bo uderzył w drzewo i czekają na komisję – napisał Czytelnik podróżujący z Wołowa do Wrocławia.

PKP przeprasza za opóźnienia

Na Portalu Pasażera (oficjalny serwis internetowy PKP) czytamy: “Wrocław Pracze. Brzezinka Średzka. Drzewo na torze. Mogą wystąpić opóźnienia pociągów do około 10 minut. Przepraszamy za utrudnienia.” Polskie Linie Kolejowe w związku z ostrzeżeniami IMiGW dotyczącymi występowania silnego wiatru, który może spowodować zakłócenia w kursowaniu pociągów, zalecają przed planowaniem wyjazdu sprawdzenie aktualnych utrudnień. Z najnowszych doniesień wynika, że w niektórych miejscach podstawiono już komunikację zastępczą.