Strzały, wybuchy i tłumy antyterrorystów już jutro w Wołowie. Będą utrudnienia

Służba Więzienna organizuje na terenie Wołowa i Brzegu Dolnego IV Zawody i Warsztaty Ratownictwa Taktycznego dla Grup Interwencyjnych Służby Więziennej pt. „Tactical Prison Rescue 2017”, które potrwają od środy 24 maja do czwartku 25 maja.

To nie będzie pokaz, a ćwiczenia, do których wszyscy powinni podejść poważnie. Każdy, kto w jakikolwiek sposób zakłóci ich przebieg, może liczyć się z odpowiedzialnością karną.

Odprawa wszystkich służb odbędzie się za Dolnobrzeskim Ośrodkiem Kultury o godz. 10. 00. – Stamtąd 40 pojazdów wojskowych i policyjnych przejedzie do Wołowa, pod urząd miejski – wyjaśnia mjr Leszek Kołtun, specjalista Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej we Wrocławiu, organizator warsztatów. – Podczas całej akcji w użyciu będzie sprzęt wojskowy i broń, w użyciu będą granaty. Uczulamy mieszkańców, zwłaszcza okolic Rynku w Wołowie, osoby starsze oraz matki z dziećmi, żeby nie przebywały w tym miejscu. Posiadacze zwierząt także powinni trzymać się z dala od centrum miasta.

[reklama]

Warsztaty służby więziennej nie są organizowane w celach pokazowych, ale treningowych. Jutro okolice wołowskiego Rynku aż do ronda przy Liceum Ogólnokształcącym w godzinach 7-14  będą zamknięte dla ruchu samochodowego i ograniczony będzie ruch pieszych. Urząd Miejski w Wołowie będzie nieczynny w godzinach 10-12. Kontakt telefoniczny w tym czasie też będzie niemożliwy, bo w całym budynku odłączony będzie prąd. Dla kierowców zalecane są objazdy.

W kolejnym wydaniu Kuriera Gmin przeczytacie relację z całego wydarzenia.