Ruszyła kolejna edycja Szlachetnej Paczki

Na zdjęciu wolontariusze z ubiegłorocznej Szlachetnej Paczki, z regionu Brzeg Dolny-Wołów.

Szlachetna Paczka ruszyła. W sobotę, 16 listopada na stronie www.szlachetnapaczka.pl zaczęły pojawiać się pierwsze historie potrzebujących rodzin z całej Polski. Już teraz, każdy może zostać darczyńcą przygotowującym paczkę. Szlachetna Paczka w tegorocznej edycji trafi też do potrzebujących z powiatu wołowskiego.

Czym jest Szlachetna Paczka?

“Szlachetna Paczka to jeden z największych i najskuteczniejszych programów społecznych w Polsce. Mądra pomoc trafia do najbardziej potrzebujących w ramach Paczki już od 18 lat. Tylko w zeszłym roku w działania Szlachetnej Paczki włączyło się ponad 635 tys. osób, a łączna wartość pomocy materialnej przekazanej rodzinom w potrzebie przekroczyła 47 milionów złotych.” – czytamy na portalu Szlachetnej Paczki.

Szlachetna Paczka lokalnie

W 2018 roku w rejonie Brzeg Dolny – Wołów pracowało 20 wolontariuszy, którzy wraz z wieloma darczyńcami pomogli 37. rodzinom. Mimo, że można już na stronie Szlachetnej Paczki wybierać komu chcemy pomóc, to nie ma tam jeszcze rodzin z naszego powiatu. Jak się dowiedzieliśmy powinny się one pojawić wkrótce. Będziemy o tym informować na bieżąco.

Wejdź na www.szlachetnapaczka.pl i pomóż tym, którzy najbardziej tego potrzebują.