Topienie Marzanny w Zespole Szkół Publicznych Lubiąż

Topienie Marzanny w Zespole Szkół Publicznych Lubiąż

Choć na dworze czuć było jeszcze zimową aurę dzieci z naszego przedszkola, już kilka dni szybciej, z wielkim entuzjazmem przygotowywały się do powitania nowej pory roku. Dekoracja przedszkola powoli zaczęła zmieniać się z zimowej na wiosenną, kącik przyrodniczy wypełnił się wyhodowanymi przez dzieci wiosennymi kwiatami, a w salach można było usłyszeć wiosenne wiersze i piosenki.

Dzieci przyniosły z domu przepiękne kolorowe kwiaty wykonane z bibuły, papieru, a panie wychowawczynie wykonały Marzannę symbolizującą zimę i”gaik-maik” symbolizujący wiosnę. Te przygotowania były potrzebne do kultywowania tradycji i świętowania Pierwszego Dnia Wiosny. 21 marca nasze przedszkolaki wraz z pracownikami przedszkola, wzięły udział w pochodzie na czele, którego była słomiana kukła Marzanny.

Wszyscy w radosnym nastroju maszerowali trzymając w rękach kwiaty oraz “gaiki-maik” ozdobiony kolorowymi wstążkami i kwiatami po to, aby pożegnać zimę i powitać wiosnę.Nasza barwna wiosna przeszła po okolicy jak również zagościła w szkole. Mamy nadzieje, że dzięki temu już wkrótce będzie widać wszędzie długo oczekiwaną wiosnę, taką uśmiechniętą i radosną.

Więcej informacji znajdziecie na łamach gazety Kurier Gmin! Oraz na eprasa.pl