Uciekał przed policją!

Uciekał przed policją
Akcja niczym z filmu. Wołowscy funkcjonariusze podjęli pościg za młodym mieszkańcem powiatu, który nie zatrzymał się do kontroli. Okazało się, że nie miał uprawnień do prowadzenia pojazdu.

Policjanci z wołowskiej drogówki próbowali zatrzymać kierującego motocyklem. Ten nie zatrzymał się do kontroli, dlatego podjęto za nim pościg. Pomimo wydawanych sygnałów dźwiękowych i świetlnych, kierujący zaczął przyspieszać, a następnie uciekać przed radiowozem. W końcu stracił jednak panowanie nad pojazdem i kontynuował ucieczkę, porzucając motocykl.

Podjęte działania doprowadziły do zatrzymania 19-letniego mieszkańca gminy Brzeg Dolny, który wziął motocykl od taty. Jak tłumaczył podczas czynności, przestraszył się i uciekał, bo… nie miał uprawnień do kierowania.
Uciekinier odpowie teraz nie tylko za jazdę motocyklem bez uprawnień, ale także za szereg wykroczeń, których dopuścił się podczas ucieczki. Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo objęty został grzywną.