Udaremniona próba oszustwa “na policjanta”. Oszuści chcieli od 80- latki 25 tys. zł

Do 83-letniej mieszkanki Brzegu Dolnego zadzwoniła kobieta, która przedstawiła się, jako policjantka z Komendy Wojewódzkiej. Poinformowała, że u niedawno złapanych przestępców znaleziono podrobiony dowód osobisty starszej kobiety. Ostrzegła też ją, że złodzieje mogą włamać się na konto bankowe. Następnie kazała kobiecie pobrać z banku oszczędności, mówiąc, że ktoś po nie przyjedzie. Tłumaczyła, że tylko w ten sposób może uchronić się przed kradzieżą oszczędności.

Starsza pani poszła do banku, aby wybrać pieniądze. Kiedy zleciła wpłacenie tak znacznej kwoty, pracownica banku od razu domyśliła się, że może chodzić o oszustwo i zgłosiła sprawę na policję.

Oszuści w ostatnim czasie wymyślają coraz więcej sposobów na wyłudzenie pieniędzy. Były już oszustwa “na wnuczka“, internetowe czy na “urzędnika“. Warto wiedzieć jakie oszustwa są najpopularniejsze, gdyż będziemy mogli ich uniknąć wiedząc czego się spodziewać i jak się przed nimi bronić. Informujcie też osoby starsze w Waszym otoczeniu, gdyż są one najbardziej narażone na ataki złodziei.