Utrudnienia na moście w Ścinawie

Rozpoczynają się długo wyczekiwane prace na ścinawskim moście. Niestety wiąże się to z utrudnieniami dla kierowców. Na szczęście most będzie tylko częściowo zamknięty.

Już od tego piątku, czyli 17 stycznia 2020 roku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wprowadza tymczasową organizację ruchu na moście w Ścinawie. Co to oznacza? Na przeprawie będzie obowiązywał ruch wahadłowy, którego przepływ będzie kontrolowany sygnalizacją świetlną. Tego samego dnia wprowadza się też zakaz przejazdu po moście samochodów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej 15 t.

Taka organizacja ruchu na ścinawskiej budowli będzie obowiązywać do czasu zakończenia budowy mostu objazdowego, na którym również będzie obowiązywał ruch wahadłowy i ograniczenie do 15 t. Z otwarciem mostu objazdowego zamknięta zostanie obecnie używana przeprawa. Według założeń ma do tego dojść w  IV kwartale 2020 roku.

Remont starego mostu ma zakończyć się dopiero w listopadzie 2021 roku. Na odświeżonym moście będzie jednak wciąż obowiązywał ruch wahadłowy ale tym razem tylko dla samochodów ciężarowych z użyciem specjalnie do tego przystosowanej sygnalizacji świetlnej. Z mostu nie będą mogły korzystać pojazdy przekraczające masę 20 ton.