Uwaga! Burze z gradem i intensywne opady

IMGW wydało ostrzeżenie dla kilkunastu województw Polski. W powiecie wołowskim ostrzegają przed burzami z gradem oraz intensywnymi opadami deszczu. Zagrożenie może wystąpić już od godz. 21.00, dzisiaj (21 maja 2019 r.). Jutro też może zagrzmieć i mocno padać.
Ostrzeżenia meteorologiczne:
Burze z gradem
stopień: 1
prawdopodobieństwo: 85%

Przebieg: Miejscami prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 15 mm do 25 mm oraz porywami wiatru do 65 km/h. Lokalnie możliwy grad.
Uwagi: Od godz. 21:00 dnia 21.05.2019 obowiązuje ostrzeżenie o intensywnych opadach deszczu z burzami.

Intensywne opady deszczu z burzami
stopień: 1
prawdopodobieństwo: 85%

Przebieg: Prognozuje się opady deszczu, lokalnie burze. Opady okresami o natężeniu umiarkowanym lub silnym. Prognozowana wysokość opadów za okres ważności ostrzeżenia od 15 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h.

Stopień 1:
Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.
źródło: pogodynka.pl