Włamywał się do aut i kiosków

Okradał i płacił nie swoją kartą płatniczą. Mężczyzna wpadł już w ręce policjantów.

23-latka zatrzymali funkcjonariusze zespołu kryminalnego dolnobrzeskiego komisariatu. – Mężczyzna w kwietniu dokonał dwóch włamań do samochodów osobowych, dwóch włamań do kiosku, z którego ukradł tytoń i papierosy oraz trzykrotnie posłużył się przywłaszczoną kartą bankomatową – przekazuje sierż. Marzena Pawlik, p.o. oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Wołowie. – Wszystkie zdarzenia miały miejsce na terenie Brzegu Dolnego.
Mężczyzna usłyszał już zarzuty za popełnione przestępstwa. – Łączna wartość strat, którą oszacowali poszkodowani, wynosi blisko 1500 zł – wyjaśnia sierż. Pawlik. Za popełnione czyny 23-latek odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Statystyki policyjne mówią, że na terenie województwa dolnośląskiego z roku na rok spada liczba wykrytych i stwierdzonych kradzieży z włamaniem. Według nich, na terenie Dolnego Śląska w 2014 roku stwierdzono 13 223 tego rodzaju przestępstw, a wykryto sprawców w 5 255 przypadkach. Rok później kradzieży z włamaniem stwierdzono już 12 167, a wykryto 4 440. W 2016 roku odnotowano już tylko 11 330 tych przestępstw, wykryto 4 395.