Wsiadł za kierownicę pomimo zakazu. Był też poszukiwany

Policjanci ze wołowskiej Komendy Policji zatrzymali do kontroli drogowej 27-letniego kierującego. Jak się okazało po zatrzymaniu mężczyzna posiadał czynny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, a także był poszukiwany celem odbycia kary za poprzednie przewinienia. Po zakończeniu kontroli trafił do aresztu.

29 listopada br., w godzinach porannych funkcjonariusze Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wołowie zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki Citroen, za kierownicą którego siedział 27-letni mieszkaniec powiatu wołowskiego.

Policjanci w trakcie wykonywanych z kierującym czynności sprawdzili osobę w policyjnych systemach. Jak się okazało w wyniku sprawdzenia młody mężczyzna był poszukiwany celem odbycia kary za wcześniej dokonane naruszenia prawa. Nie powinien był też wsiadać za kierownicę, ponieważ od września 2018 roku miał on orzeczony czynny zakaz kierowania pojazdami.

Po wykonaniu czynności, 27-latek został przewieziony przez policjantów do Jednostki Penitencjarnej. Za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mężczyzna odpowie przed sądem.

st. sierż. Marzena Pawlik

KPP w Wołowie