Wybierasz się na kąpielisko? Sprawdź jakość wody przez internet

Pogoda zachęca do kąpieli, a sezon kąpielowy w Polsce trwa. Zanim jednak wybierzesz się na kąpielisko warto sprawdzić przez internet jakość wody w wybranym miejscu. Umożliwia to specjalny serwis Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Serwis kąpieliskowy to portal informacyjny o jakości wody w kąpieliskach w Polsce. Na portalu podane są szczegółowe informacje o wybranych kąpieliskach. Aby sprawdzić interesujące nas miejsce wybieramy je na mapie Polski lub poprzez wyszukanie kąpieliska przy pomocy wyszukiwarki kąpielisk. Po wybraniu kąpieliska wyświetli się raport zawierający dane dotyczące m.in.:

  • jakości wody,
  • infrastruktury kąpieliska,
  • warunków panujących na kąpielisku
  • klasyfikacji i profilu kąpieliska.


    Strona internetowa serwisu kąpieliskowego dostępna jest pod adresem: https://sk.gis.gov.pl/

W sezonie kąpielowym 2020 r. zostało wyznaczonych uchwałami rad gmin 623 kąpieliska (17 kąpielisk więcej niż w sezonie 2019 r.). Kąpieliska te zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa zostały zgłoszone do Komisji Europejskiej przed sezonem kąpielowym tj. w dniu 29 maja 2020 r. Na dzień 1 czerwca 2020 r. planowane jest otwarcie 18 kąpielisk – większość zostanie otwarta pod koniec czerwca i z początkiem lipca – czytamy na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Zobacz też: