Wypadek w Małowicach i pożar pieca w Wołowie

Niedaleko Małowic zderzyły się dwa samochody. W Wałach Śląskich palił się samochód. W Wołowie strażacy gasili płonący piec.

Dwie osobówki zderzyły się niedaleko Małowic. W Volkswagenie Golfie i Volkswagenie T4 podróżowały w sumie cztery osoby. Do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu, 23 listopada, przed godz. 17.  – Auta blokowały jezdnię – mówi Paweł Gibek, dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Wołowie. – Zabezpieczyliśmy pojazdy, z których wydobywały się płyny eksploatacyjne. Uczestnicy zdarzenia mieli lekkie obrażenia, odmówili udzielenia pierwszej pomocy.
Strażacy kierowali ruchem do czasu przyjazdu policji, która ustala przyczyny wypadku. W akcji brały udział dwie jednostki PSP z Wołowa i dwie OSP.

Auto w płomieniach

W Wałach Śląskich,  palił się bus marki Fiat Ducato, na jednej z prywatnych posesji. – Wezwanie otrzymaliśmy około godz. 3.30 nad ranem, 26 listopada – mówi Paweł Gibek. – W środku nikogo nie było. Udało nam się ugasić pożar. Prawdopodobną przyczyną powstania ognia mogło być zwarcie instalacji elektrycznej. W akcji bały udział dwie jednostki PSP z Wołowa.

Palił się piec

Przy ul Wileńskiej w Wołowie, tego samego dnia, strażacy gasili pożar w jednym z domów jednorodzinnych. – Kiedy przyjechaliśmy na miejsce, usłyszeliśmy huk – mówi Paweł Gibek. – Okazało się, że piec w kotłowni osiągnął za dużą temperaturę, wybuchł  i rozerwał zawór bezpieczeństwa.
Właścicielka domu była na zewnątrz budynku. Nie odniosła żadnych obrażeń. Strażacy ugasili ogień. – Wszędzie było dużo dymu – mówi Paweł Gibek. – Przewietrzyliśmy pomieszczenia i sprawdziliśmy na obecność tlenku węgla. Nie wykazały obecności czadu. W akcji brały udział trzy jednostki PSP z Wołowa.

Więcej aktualnych informacji o tym, co się działo ostatnio w powiecie wołowskim przeczytacie w jutrzejszym wydaniu Kuriera Gmin.