Zaproponowała łapówkę

Funkcjonariusze z komisariatu w Brzegu Dolnym zatrzymali do kontroli kobietę, która prowadziła samochód pod wpływem alkoholu. Za co chciała zapłacić policjantom?

40-letnia mieszkanka gminy Brzeg Dolny została zatrzymana do kontroli w godzinach nocnych. – Funkcjonariusze zauważyli samochód osobowy, którego tor jazdy wzbudził ich podejrzenia – wyjaśnia sierż. Marzena Pawlik, p. o. oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Wołowie. – Kiedy wyczuli od kobiety woń alkoholu, poddali ją badaniu. Gdy wynik wykazał ponad 2 promile, policjanci zatrzymali 40-latce prawo jazdy.

Kierująca chciała uniknąć odpowiedzialności karnej. – Zaoferowała policjantom, że za odstąpienie od czynności i odwiezienie jej do miejsca zamieszkania, przekaże policjantom pieniądze – tłumaczy sierż. Pawlik.
Kobieta została zatrzymana. Teraz odpowie nie tylko za kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu, ale także za próbę wręczenia funkcjonariuszom korzyści majątkowej.

Z roku na rok liczba nietrzeźwych kierowców się zmniejsza. W województwie dolnośląskim, według statystyk policyjnych, jeszcze w 2013 roku zanotowano 10 121 takich przypadków. Rok później było już tylko 5 930. W 2015 policjanci zatrzymali 5 393 pijanych kierujących, a rok temu było ich 4 947.