Złodziej auta zatrzymany w pościgu

Wspólna akcja policji z Wołowa i Legnicy

Policjanci z Legnicy i Wołowa zatrzymali 26 – letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież samochodu na terenie Lubina. Kierowca nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Uciekając chciał staranować radiowóz.

Akcja udała się dzięki sprawnej współpracy policjantów z Wołowa i Legnicy. – Dyżurny Komendy Miejskiej w Legnicy przekazał wołowskiemu dyżurnemu informację, że w kierunku Wołowa może poruszać się pojazd skradziony na terenie Lubina – mówi st. sierż. Marzena Pawlik z KPP w Wołowie. – Dyżurny natychmiast skierował na obrzeża powiatu patrol Ogniwa Ruchu Drogowego. Kiedy policjanci zauważyli jadący pojazd marki Skoda, przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych próbowali zatrzymać kierowcę do kontroli drogowej. Ten nie zatrzymał się. Uciekając z dużą prędkość, stał się zagrożeniem dla innych jadących tą trasą.

– W pewnym momencie kierujący zaczął gwałtownie hamować, prawdopodobnie chcąc doprowadzić do kolizji z oznakowanym radiowozem jadącym za nim. Stracił jednak panowanie nad pojazdem i wjechał w przydrożne krzewy – dodaje st. sierż. Marzena Pawlik z KPP w Wołowie. – Policjanci obezwładnili i zatrzymali kierowcę. Jak się okazało był nim 26-letni mieszkaniec powiatu legnickiego. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach potwierdziło się, że pojazd został skradziony na terenie Lubina. 26-latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a wstępne badania narkotestem wykazały, że prawdopodobnie kierował pod wpływem substancji odurzających. Pobrano mu krew do badań. W wyniku zdarzenia zatrzymany, jak i interweniujący policjanci nie odnieśli obrażeń.

Zatrzymany został przekazany dla lubińskich funkcjonariuszy, a skradziony pojazd zwrócony właścicielowi.

O dalszym losie młodego mężczyzny zdecyduje teraz sąd. Może mu teraz grozić do 10 lat pozbawienia wolności.