Zwolnij w drodze na cmentarz

speed-1249610_960_720Policja będzie kontrolować kierowców jak co roku podczas akcji “Znicz”. Funkcjonariusze będą sprawdzać m.in. prędkość i trzeźwość kierowców.

– Będziemy sprawdzać prędkość, zapinanie pasów bezpieczeństwa, trzeźwość kierowców, stosowanie się do przepisów ruchu drogowego, włączanie świateł oraz używanie elementów odblaskowych przez pieszych  poruszających się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym – wyjaśnia Piotr Lewucha, oficer prasowy KPP w Wołowie. – Dostosujmy prędkość do panujących warunków drogowych.

Wzmożony ruch na cmentarzach to też okazja dla złodziei. – Pamiętajmy, aby na cmentarz nie zabierać ze sobą więcej pieniędzy, niż potrzebujemy. Nie nośmy dokumentów, kluczy czy przedmiotów wartościowych w reklamówkach, otwartych dużych kieszeniach odzieży – przestrzega Piotr Lewucha. – Portmonetki, portfele, telefony i karty bankomatowe, a także klucze chowajmy w zamykanej wewnętrznej kieszeni ubrania. Nie pozostawiajmy przy nagrobkach swojego mienia bez nadzoru. Czasem wystarczy chwila naszej nieuwagi np. oddalenie się od miejsca pochówku po wodę do kwiatów lub odejście ze śmieciami do kosza, aby stać się ofiarą kradzieży.