Załóż eSkrzynkę – odbieraj w domu listy polecone

Chcesz odbierać listy polecone elektronicznie bez wychodzenia z domu, bez czekania na listonosza, bez odbierania przesyłek w placówce pocztowej. Sprawdź, jak to zrobić.

Poczta Polska dostarczy ci przesyłkę poleconą w formie dokumentu elektronicznego do twojej eSkrzynki. Dzięki temu będziesz odbierać przesyłki polecone przez internet, bez wychodzenia z domu. Wystarczy, że posiadasz profil zaufany. Sprawdź, jak założyć profil zaufany.

W ramach usługi możesz otrzymywać adresowaną do ciebie korespondencję w wersji elektronicznej z twoich trzech różnych adresów korespondencyjnych. W ramach usługi odbierzesz  przesyłki polecone, które są korespondencją. Nie odbierzesz w ten sposób przesyłek nadawanych przez Sądy i Trybunały, prokuraturę, komorników sądowych oraz oznaczonych przez nadawcę napisem: ,,Nie podlega digitalizacji”.

Co musisz zrobić

  1. Przygotuj potrzebne dane – szczegóły znajdziesz w sekcji Co musisz przygotować.
  2. Kliknij przycisk ZAŁÓŻ e-SKRZYNKĘ.
  3. Potwierdź swoją tożsamość logując się przez profil zaufany.
  4. Dokonaj aktywacji eSkrzynki i korzystaj z usługi.

Podczas zakładania eSkrzynki zobowiązany jesteś do podania prawdziwych danych. Osoba, która poda nieprawdziwe informacje lub zatai prawdę może podlegać odpowiedzialności karnej.