W najnowszym wydaniu: Dlaczego odwołano komendanta? Lubin przyjął Wińsko. Rokita wycięła 3 tys. drzew

O tym przeczytasz w najnowszym numerze Kuriera Gmin:

Dlaczego odwołano komendanta policji w Wołowie?
Co się działo w Komendzie Powiatowej Policji w Wołowie, że po 3,5 latach Mariusz Haryk, komendant powiatowej został odwołany ze stanowiska? – Nie zostawię tak tej sprawy – powiedział Kurierowi Gmin były już komendant. – Pochodzę stąd, mam swój honor i zawsze byłem wierny swoim zasadom. Te argumenty jednak na razie nie przekonują jego przełożonych. Czytaj dalej -> tutaj.

Lubin przyjął Wińsko
Radni powiatu lubińskiego podjęli uchwałę intencyjną wyrażającą zgodę na przyłączenie gminy Wińsko do ich powiatu. To kolejny krok, po konsultacjach mieszkańców, o zmianę granic powiatów. Czytaj dalej -> tutaj.

Rokita wycięła nie 800 a 3000 drzew. Pozwolili im na to radni i burmistrz
Kiedy cały świat walczy o każde drzewo, w Brzegu Dolnym za przyzwoleniem burmistrza i radnych, zostało wyciętych ponad 3 tys. drzew na 20 hektarach. Sprawcą jest zakład z ciężką chemią – PCC Rokita. Okazuje się jednak, że wszystko jest zgodne z Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego. Czytaj dalej -> tutaj.

Kto podpalił auta w Wołowie? Oskarżonego sądzą za zamkniętymi drzwiami
W Sądzie Karnym w Wołowie trwa proces przeciwko  F., który jest podejrzany, że podpalił 7 aut na parkingu między blokami (wjazd z ul. Zwycięstwa). Sędzia Paweł Pośpiech wysłuchał kilkudziesięciu świadków, którzy mieli zeznać co im jest wiadomo w sprawie. Czytaj dalej -> tutaj.

Marszałek: – Budżet Dolnego Śląska – realizujemy inwestycje potrzebne Dolnoślązakom
W imieniu Stowarzyszenia Dolnośląskich Mediów Lokalnych z marszałkiem województwa dolnośląskiego Cezarym Przybylskim rozmawiają: Marta Ringart-Orłowska “Kurier Gmin”, Jerzy Kamiński “Gazeta Powiatowa” i Daniel Długosz “Nowa Gazeta Trzebnicka”.

– Jako członek Bezpartyjnych Samorządowców już wiele razy musiał pan się tłumaczyć z  koalicji, która obecnie rządzi województwem. A teraz, po dłuższym czasie współpracy z Prawem i Sprawiedliwością zbliżyliście się, czy wprost przeciwnie?

– Napięcia były i pewnie będą się pojawiały. Uważam jednak, że to jest bardzo dobra koalicja dla Dolnego Śląska, nie wchodząc oczywiście w spory polityczne i światopoglądowe, bo tu nieco się różnimy. Ta koalicja została stworzona dla realizacji konkretnych projektów. Dla dobra regionu i Dolnoślązaków.

Czytaj dalej -> tutaj.

Syberia oczami Polaków, którzy tam wyjechali
W Wołowie gościła Grupa “Korale” z Syberii, która przyjechała z zespołem na Galę Kresową. Okazało się, bowiem, że ich dziadkowie byli zesłańcami na Syberię lub Kazachstanu. Były nawet osoby pochodzące z migracji dobrowolnej. Spotkanie z dziećmi i wnukami Polaków, którzy zostali zesłani na Syberię lub wyjechali jak się okazuje dobrowolnie, było żywą lekcją historii. Czytaj dalej -> tutaj.

I wiele więcej w gazecie. ➡️?ℹ️Najświeższe wydanie Kuriera Gmin, do pobrania na eprasie, papierowe wydanie do kupienia w twoim kiosku.
Link do eprasy ➡️ SKLEP