O NAS

Tygodnik Kurier Gmin – niezależna gazeta lokalna – ukazuje się nieprzerwanie od 1990 roku na terenie powiatu wołowskiego.

Nowe wydanie trafia do sprzedaży w każdy czwartek, wraz z bezpłatnym programem telewizyjnym, w nakładzie ok. 4 tys. egzemplarzy.

Tygodnik Kurier Gmin jest dostępny w każdej, nawet najmniejszej, miejscowości powiatu wołowskiego. Posiadamy sieć własnych kolporterów – to dzięki nim docieramy tam, gdzie nie ma żadnej innej prasy.

Docieramy z informacjami za pomocą naszego portalu www.kuriergmin.pl od 30 do 60 tys. użytkowników miesięcznie. Co miesiąc mamy też ponad 50 tys. odsłon portalu.

Należymy do Stowarzyszenia Gazet Lokalnych i Stowarzyszenia Dolnośląskie Media Lokalne.

Gazetę można również kupić w formie elektronicznej.

 

 

 

DSCF3591

Nasze sukcesy

Kapituła Dolnośląskiego Klucza Sukcesu w 2012 roku przyznała Kurierowi Gmin tytuł Najlepszej Gazety Lokalnej na Dolnym Śląsku.

Prezydent Polski Bronisław Komorowski, 3 czerwca 2013 roku, wyróżnił Martę Ringart -Orłowską, Redaktor Naczelną Kuriera Gmin w konkursie Filary Demokracji Lokalnej za artykuł “Lata 1772-1997. Pechowy Opat” opublikowanym na łamach tygodnika. Prezydent Komorowski gratulował laureatom i wyróżnionym, ale zachęcał też, aby w dalszym ciągu korzystać z wolności, także z wolności słowa, która w naszym kraju zagościła od 4 czerwca 1989 roku. – Wolność ma to do siebie, że nie jest stanem danym raz na zawsze, trzeba zawsze o nią zabiegać, dbać, podlewać jak roślinę, aby rosła coraz piękniejsza, aby ludzie, czytelnicy, mieli świadomość, że oni też są odpowiedzialni za realizację wolności – powiedział.