Jak daleko pojedzie PKS Wołów? – Rozmowa z prezesem zarządu PKS Wołów.

Jak daleko pojedzie PKS Wołów?
Rozmowa z Wojciechem Rygielskim, prezesem zarządu PKS Wołów, spółka z o.o. i Leszkiem Prokopczykiem, głównym specjalistą ds. przewozów

Rozmowa z Wojciechem Rygielskim, prezesem zarządu PKS Wołów, spółka z o.o. i Leszkiem Prokopczykiem, głównym specjalistą ds. przewozów

– W ostatni czasie sporo negatywnych komentarzy ukazało się pod adresem Państwa firmy. Mówicie dość i chcecie prostować. Co was tak zabolało?

– Przede wszystkim chcemy wyjaśnić, że jesteśmy prywatną firmą i działamy na lokalnym rynku jak każdy inny prywatny przewoźnik, tyle że w trochę większej skali. Zatrudniamy ponad 200 osób i mamy ponad 100 autobusów. Udziałowcami naszej Spółki jest ponad 70 osób fizycznych, ale też i takie podmioty jak “TOUR” Jelenia Góra Sp. z o.o., PKS Lubin S.A.. PKS Wołów jest też udziałowcem lub akcjonariuszem w innych spółkach, między innymi w PKS Lubin S.A.. Obsługujemy przewozy na terenie powiatu wołowskiego, trzebnickiego, milickiego i wrocławskiego. Musimy dbać o nasz biznes, dlatego bardzo nam zależy i na dobrej renomie i na tym, aby mieszkańcy byli dobrze obsłużeni. Więc nie rozumiemy, dlaczego ciągle nas się pomawia, że robimy coś wbrew klientowi. Przecież to nielogiczne. Nam zależy, żeby klient był obsłużony jak najlepiej, a z drugiej strony oczywiście liczymy koszty i rentowność przewozów.

– Rentowność przewozów, czyli jeśli się nie opłaca, bo mało na danej trasie jest pasażerów, to likwidujecie kurs. Na to głownie narzekają pasażerowie. 

– Ostatnio zlikwidowaliśmy, ale tylko połączenia pomiędzy Wołowem a Wrocławiem. Stało się to przez dodanie godzin pociągów relacji Wołów – Brzeg Dolny – Wrocław. Samorządy dofinansowały przewozy i teraz co godzinę mamy połączenia PKP pomiędzy tymi miastami. Nie jesteśmy w stanie konkurować z koleją. Chodzi tu głównie o czas przejazdu, ale też o cenę za przejazd.

– A ile obecnie kursów w powiecie wołowskim ma PKS?

Jeżeli chcesz zobaczyć więcej informacji, czytaj na stronach kuriera gmin lub na eprasa.pl