Bielawskie ściganie

Duża grupa amatorów cyklingu z naszego powiatu od miesięcy bierze czynny udział w tegorocznej edycji zawodów z cyklu Bike Maraton ‘2017. Niedawno informowaliśmy o wynikach kolarzy na trasach pod Szrenicą, a w minioną sobotę amatorzy sportowej rywalizacji na rowerach spotkali się w Bielawie, aby stanąć do zmagań o kolejne punkty do końcowego rankingu tegorocznego cyklu.
Najbardziej zaawansowanych zawodników czekała trasa GIGA, w której do pokonania było 70km. To sportowe wyzwanie podjęła blisko setka kolarzy, a najlepszym w tym gronie okazał się Piotr Brzóska z Ustronia, który linię mety minął z rezultatem 3:10:49s.
Znacznie większym zainteresowaniem uczestników bielawskiego spotkania amatorów cyklingu cieszył się wyścig na trasie MEGA, w którym startujący mieli do pokonania 46km. Na do mety w tych zmaganiach dojechało ponad 400 kolarzy, a najlepszym czasem mógł pochwalić się Filip Helta z Boguszowa Gorców, któremu pokonanie dystansu zajęło 2:01:09s. Za jego plecami o jak najlepszy rezultat rywalizowali zawodnicy z naszego powiatu, którym udało się uzyskać następujące wyniki:
Maciej Walasek Brzeg D. 2:47:26s.
Marek Gumienny Wołów 2:55:30s.
Sylwester Storbuczyński Brzeg D. 2:56:17s.
Z całą pewnością imprezy z cyklu Bike Maraton adresowane są do masowego odbiorcy i ich organizatorom zależy przede wszystkim na jak liczniejszym udziale w zawodach nawet tych, którzy nie do końca przekonani są o własnych kolarskich umiejętnościach. Mimo wątpliwości nie boją się jednak podjąć sportowych wyzwań, a najlepszym sposobem na sprawdzenie możliwości własnego organizmu jest udział w wyścigu na trasie MINI. Uczestnicy tej rywalizacji w Bielawie mieli do pokonania 26km, a w minioną sobotę wyzwanie to podjęło ponad (…). Największym triumfatorem trzeciego z lipcowych wyścigów na bielawskich trasach była reprezentantka gospodarzy Aleksandra Podgórska, która na finiszowych metrach stoczyła pasjonujący pojedynek i uzyskując rezultat 56:12s. zaledwie o sekundę wyprzedziła swojego rywala. Tak zacięta walka nie dotyczyła wyłącznie zmagań o najwyższe lokaty, gdyż także ci, którzy w dalszej kolejności mijali linię mety na ostatnich przed nią metrach również wyciskali ze swoich organizmów maksimum, aby po zakończeniu wyścigu poczuć satysfakcję z osiągniętego wyniku. W tej liczniej grupie była oczywiście mocna drużyna naszych reprezentantów, a ich osiągnięcia przedstawiają się następująco.

Do końca tegorocznego cyklu Bike Maraton pozostały jeszcze cztery imprezy, z których najbliższa, sierpniowa rozegrana zostanie Obiszowie – kolarskiej stolicy Zagłębia Miedziowego.