Brąz na początek

W styczniu do Obornik Śl. udali się młodzi piłkarze z Brzegu Dolnego (rocznik 2008), którzy stanęli do rywalizacji w gronie 10 ekip, walczących na piłkarskim parkiecie o Puchar Burmistrza tego miasta. Naszą drużynę na tych zawodach reprezentowali Dawid Jarożek, Miłosz Pytlak, Oliwer Bieniek, Antoniusz Zalewski, Olivier Woźnicki, Tymon Niczyj oraz Kajetan Pytlak i radzili sobie oni bardzo dobrze.

Swój udział w imprezie Akademicy rozpoczęli od ważnego zwycięstwa nad wrocławską Polonią (3-1), ale w kolejnych meczach spuścili nieco z tonu, najpierw dzieląc się punktami z Zorzą I Pęgów (1-1), a potem oddając parkiet i „oczka” drugiej ekipie trzebnickiej Polonii (0-2). Efektowne zwycięstwo nad Dolpaszem Skokowa (10-0) pozwoliło jednak naszej drużynie na zajęcie 2.miejsca w grupie i awans do półfinału, w którym jednak dolnobrzeżanie ponownie zaznali goryczy porażki, a skuteczniejsi od nich okazali się konkurenci ze Sportingu Wrocław (1-4), którzy na zakończenie obornickich zmagań pokonali jeszcze swoich rówieśników z Trzebnicy i sięgnęli po turniejowe zwycięstwo.

Zanim jednak z finałowego zwycięstwa cieszyli się wrocławianie ostatnie powody do zadowolenia mieli młodzi piłkarze z naszego miasta, którzy w meczu o 3.lokatę wyraźnie ograli reprezentantów pierwszej ekipy trzebnickiej Polonii (4-0).

Aktualne wiadomości sportowe znajdziecie w każdym wydaniu Kuriera Gmin.