Dobry początek MKP Wołów w klasie okręgowej

DOBRY POCZĄTEK

MKP WOŁÓW – klasa okręgowa – WROCŁAW

Orzeł Marszowice

– MKP WOŁÓW 0-3 (0-2)

Bramki: M. Berestecki (3’), K. Żbik (37’), D. Kamiński (66’);

Żółta kartka: K. Miłkowski;

MKP: M. Szaciłło – B. Gałecki, S. Czyżowicz, O. Juwa, K. Moskwa, M. Kamraj (65’ K. Miłkowski), S. Kościuk (46’ K. Tabak), D. Kamiński (80’ A. Judziński), K. Żbik (74’ K. Jasiński), M. Gacek, M. Berestecki (70’ J. Rosa).

Każdej drużynie zależy, aby dobrze rozpocząć sezon. Po spadku z 4.ligi o pierwsze rankingowe punkty podopieczni trenera Piotra Bolkowskiego walczyli na boisku w Marszowicach, gdzie w futbolowej rywalizacji zmierzyli się z tamtejszym Orłem. Gospodarze przystąpili do tego meczu z dużymi nadziejami, gdyż chociaż nie są wymieniani w roi głównych faworytów do ostatecznego zwycięstwa – podobnie zresztą, jak i MKP – to jednak w swoim historycznym, pierwszym meczu w klasie okręgowej z pewnością chcieli sięgnąć po pełny sukces. Spotkanie nie ułożyło się jednak zgodnie z marszowickim planem.

Plany zawodników Orła już w 3.minucie pokrzyżował Marcin Berestecki, wykorzystując dokładne, prostopadłe podanie od Marka Gacka, znalazł się w sytuacji sam na sam z golkiperem gospodarzy i bez najmniejszego problemu wygrał ten pojedynek, wyprowadzając swój zespół na prowadzenie. Mimo szybko zdobytego gola wołowianie nie zwalniali tempa i w chwilę później okazję do podwyższenia wyniku miał Michał Kamraj, ale jego uderzenie minimalnie minęło cel. W tym okresie jednak pierwsze skrzypce w ofensywie MKP grał M. Gacek, który nie tylko nakręcał ataki gości, ale i sam kilka razy próbował groźnych uderzeń z mniejszego lub większego dystansu, które z wielkim trudem parował bramkarz Orła. Sporym zagrożeniem dla jego twierdzy były jednak także stałe fragmenty gry, gdyż po dwóch z nich bardzo blisko podwyższenia rezultatu był Szymon Czyżowicz. Na kilka kolejnych chwil gospodarze odzyskali jednak rezon i uzyskali pewną przewagę w środku pola, ale im bliżej bramki Macieja Szaciłły, kontrola nad piłką wymykała im się spod nóg i do większych spięć w polu karnym przyjezdnych nie dochodziło. Tuż przed przerwą na solową akcję zdecydował się Daniel Kamiński, który jednak został powstrzymany w szesnastce Orła. W zagraniu defensora marszowiczan arbiter dopatrzył się jednak złamania przepisów i bez pomocy VAR z pełnym przekonaniem wskazał na wapno, które na drugiego gola dla gości pewnie zamienił Kamil Żbik, ustalając w ten sposób rezultat pierwszej odsłony.

Po zmianie stron futbolową rywalizację z większym animuszem rozpoczęli gospodarze, ale nie udało im się na tyle zdominować wołowian, aby stworzyć sobie choćby jedną czystą sytuację strzelecką. Okres dominacji przeciwnika zespół MKP wytrzymał bez strat, a kiedy wynik podwyższył D. Kamiński, sprawa zwycięstwa była przesądzona. Do samego końca nasi piłkarze w pełni kontrolowali przebieg wydarzeń na murawie i zasłużenie okręgową rywalizację rozpoczęli kompletem punktów.

To dopiero pierwszy mecz i trudno wyrokować, na co stać ten zespół – ocenił po końcowym gwizdku trener P. Bolkowski. – W konfrontacji z Orłem drużyna pokazała się z bardzo dobrej strony i wszyscy zawodnicy zasłużyli na pozytywną ocenę. Z całą pewnością ta drużyna ma duży potencjał, ale ze spokojem trzeba obserwować, jak prezentować się ona będzie w starciach z dużo bardziej wymagającymi przeciwnikami. Po sobotnim spotkaniu można być w tym względzie optymistą.

Pozostałe wyniki: Zachód – Barycz 1-0; Wierzbice – Czarni 2-1; Polonia – Energetyk 4-1; Pogoń – Kobierzyce 6-0; Parasol – Żórawina 1-2; Orzeł P. – Mechanik 1-3; Olimpia – Odra 0-8.

KLASA OKRĘGOWA – Wrocław

1.

Odra Malczyce

1

3

8-0

2.

Pogoń Oleśnica

1

3

6-0

3.

Polonia Środa Śl.

1

3

4-1

4.

MKP WOŁÓW

1

3

3-0

5.

Mechanik Brzezina

1

3

3-1

6.

KS Żórawina

1

3

2-1

7.

WKS Wierzbice

1

3

2-1

8.

Zachód Sobótka

1

3

1-0

9.

Parasol Wrocław

1

0

1-2

10.

Czarni Jelcz-Lask.

1

0

1-2

11.

Barycz Sułów

1

0

0-1

12.

Orzeł Pawłowice

1

0

1-3

13.

Energetyk Siechnice

1

0

1-4

14.

Orzeł Marszowice

1

0

0-3

15.

GKS Kobierzyce

1

0

0-6

16.

Olimpia Podgaj

1

0

0-8

2.kolejka (24-25 sierpnia): MKP – Olimpia Podgaj (niedziela, g.15.00); Barycz – Odra, Mechanik – Orzeł M.; Żórawina – Orzeł P.; Kobierzyce – Parasol; Energetyk – Pogoń; Czarni – Polonia; Zachód – Wierzbice.

Daniel Kamiński w Marszowicach zaliczył asystę i gola.