Dominatorki czyli dolnobrzeskie siatkarki

Tempa nie zwalniają dolnobrzeskie siatkarki, które w rywalizacji kadetek stały się samotnymi liderkami zmagań w grupie B. W 3.kolejce zawodniczki Rokity podejmowały na własnym parkiecie drużyną głogowskiego Piasta i wydawało się, że właśnie sobotnia konfrontacja będzie pierwszym poważniejszym sprawdzianem formy naszej drużyny, na której rozkładzie wcześniej znalazły się ekipy z rankingowego dołu. Jeśli to miał być właśnie tego typu sportowy egzamin, to nasze Diablice zdały go celująco.

Od samego początku uwidoczniła się dominacja dolnobrzeżanek, które bardzo uważnie grały w defensywie, pilnowały siatki i były bardzo skuteczne w ataku. Mimo, iż przyjezdne próbowały szukać słabych stron po rokickiej stronie boiska, to z każdą kolejną piłką przewaga naszego zespołu rosła i pierwsza partia nie pozostawiła żadnych wątpliwości, który z zespołów na ten moment przewodzi rozgrywkom (25:13). W drugiej partii nasz zespół nie zwalniał tempa i nadal mogliśmy oglądać siatkarski koncert w wykonaniu gospodyń. Każdy zdobyty punkt dodatkowo napędzał już bardzo rozpędzone dolnobrzeżanki, które nie tylko prezentowały się efektywnie w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła, ale dopisywały do swojego konta punkty po efektownych akcjach. W tym okresie pojedynku głogowianki były kompletnie bezradne i szybko musiały pogodzić się z kolejnym zdecydowanie przegranym setem (25:13). Mimo wyraźnych porażek przed kolejną odsłoną sobotniej konfrontacji głogowianki mogły mieć jeszcze nadzieję na odwrócenie losów meczu, ale już pierwsze piłki trzeciego i – jak się okazało – ostatniego seta, rozwiały resztkę ewentualnych wątpliwości. Ponownie ton wydarzeniom na parkiecie nadawały Diablice, kroczący pewnie do szybkiego rozstrzygnięcia nie tylko tej partii, ale i całego meczu. Dorobek Piastunek był wprawdzie nieco większy, ale ani na moment nie zagroziły one pewnemu zwycięstwu dolnobrzeżanek (25:17), które umocniły się na pozycji lidera rankingu.

LIGA KADETEK – grupa B

1.

ROKITA BRZEG D.

3

9

9-0

2.

Volley Jelcz-lask.

3

6

6-3

3.

AZS AWF SMS Wrocław

1

3

3-0

4.

Gaudia Trzebnica

2

3

3-3

5.

Piast Głogów

3

3

3-7

6.

Volley Głogów

1

0

1-3

7.

Tygrysy Strzelin

3

0

0-9

Wydaje się, że znacznie większe sportowe wymagania naszym zawodniczkom postawią wrocławianki z AZS AWF SMS, które rozgrywki rozpoczęły efektownym zwycięstwem w Jelczu-Laskowicach. W sobotę nasze siatkarski z całą pewnością nie wystąpią w roli faworytek, ale w Diablicach jest potencjał, aby nieco skomplikować sportowe plany drużyny z dolnośląskiej stolicy.

W minioną niedzielę swoje zmagania rozpoczęły także drużyny w lidze młodziczek, wśród których smak siatkarskich emocji poczuć będą mogły również zawodniczki klubu z Brzegu Dolnego. Wprawdzie na swój pierwszy turniej nasze reprezentantki muszą poczekać do następnej niedzieli (20 października), kiedy to w poszukiwaniu pierwszych punktów pojadą do Wałbrzycha, ale pierwsze spotkania mają już za sobą ich konkurentki.

LIGA MŁODZICZEK – grupa C

1.

AZS AWF SMS I Wrocław

2

4

4-1

2.

Chełmiec I Wałbrzych

2

3

3-3

3.

UKS Lubań

2

2

1-4

4.

ROKITA BRZEG D.