Dzierżoniowska próba

Na sportowo święto odzyskania przez Polskę niepodległości świętowali również zapaśnicy, którzy właśnie z tej okazji spotkali się na matach w Dzierżoniowie, gdzie rozegrano 17.Międzynarodowy Turniej w kategorii dzieci i młodzików. W gronie ponad 150 uzdolnionych młodych sportowców reprezentujących barwy 16 klubów znaleźli się również zapaśnicy z wołowskiego Wiatru oraz Rokity Brzeg Dolny i w kilku kategoriach wyznaczyli oni wysoki poziom listopadowej rywalizacji.

Po raz kolejny swoją dominację na regionalnych matach w grupie dzieci potwierdziła Magdalena Siedy (Wiatr – kategoria 47kg), będąc w swojej grupie bezkonkurencyjna i pewnie zwyciężając w każdym z pojedynków, w czego wyniku stanęła oczywiście na najwyższym stopniu podium. Zresztą, na szczególne wyróżnienie zasługuje cała grupa zapaśniczek wołowskiego klubu, potwierdzających na dzierżoniowskich matach swoje nieprzeciętne talenty. Po końcowe zwycięstwo sięgnęła bowiem również Nikola Bronowicka (43), a w efektownym stylu zadebiutowała w zapaśniczych zawodach pochodząca z Prochowic Luiza Lechowicz (38), która także nie dała się pokonać żadnej z rywalek i na zakończenie listopadowej rywalizacji mogła świętować swój pierwszy sportowy sukces. Do drużynowego dorobku srebrny krążek dorzuciła Aleksandra Gaj (31), ale chyba nieco więcej trenerzy Wiatru mogli spodziewać się po występie Magdaleny Stec (62), która w ostatnim czasie przyzwyczaiła do swoich udanych występów. Tym razem jednak 5.młodziczka ostatnich Mistrzostw Polski złapała lekką zadyszkę i ostatecznie zakończyła swój występ z brązowym krążkiem. Dużo większe nadzieje ze swoim występem w zawodach wiązała również Oliwia Kaźmierczak (40), ale i jej przydarzyła się sportowa chwila słabości, za którą zapłaciła przegraną, w czego rezultacie na zakończenie turnieju stanęła na najniższym stopniu podium.

Swoje medalowe nadzieje wołowianie mieli także w męskiej rywalizacji, ale żadnemu z reprezentantów Wiatru nie udało się ukoronować swojego dzierżoniowskiego występu złotym krążkiem. Najbliżej niego był Piotr Wichman (48), lecz w pojedynku finałowym musiał uznać wyższość konkurentów. Brązowe krążki do klubowego dorobku dołożyli jeszcze Jan Bochenek (38) oraz debiutujący na zapaśniczych matach Maksymilian Rospędek (33).

Mocną grupą do Dzierżoniowa udali się reprezentanci klubu z Brzegu Dolnego, z których kilku w listopadowych zawodach błysnęło wysoką formą. Popis umiejętności w dziecięcej rywalizacji dziewcząt dała Daria Nowatyńska (69), będąc bezkonkurencyjną w wyścigu do zwycięstwa i po serii udanych występów na zakończenie zawodów stanęła na najwyższym stopniu podium. Blisko identycznego wyniku była także Emilia Wierzchowska (25), ale w walce finałowej jej konkurentka okazała się zbyt mocna i ostatecznie na szyi dolnobrzeżanki zawisł srebrny krążek. W grupie chłopców w finale kategorii 24kg doszło do bratobójczego pojedynku, w którym po ostrej rywalizacji ostatecznie Oskar Urbański pokonał swojego klubowego kolegę Oleksija Guraka. Brak pokonanego – Jurij (32) w swojej kategorii do samego końca zachował miano niepokonanego i w efektownym stylu sięgnął po ostateczne zwycięstwo, a po kolejny złoty krążek młodzi adepci zapasów z Rokity sięgnęli w kategorii 70kg, w której najlepszym okazał się Filip Broniewicz. Blisko końcowego zwycięstwa był także Dawid Wierzchowski (28), ale w walce finałowej jego konkurent okazał się odrobinę lepszy.

Swoje sukcesy dolnobrzeżanie święcili również w rywalizacji młodzików, a medalowe konto naszej drużyny otworzył Kacper Szpyra (42), okazując się bezkonkurencyjnym w swojej grupie. Złotą serię Rokity kontynuowali jeszcze Kamil Leszczuk (59), Mateusz Kobylarz (66) oraz Wojciech Hawrylczak (85), a ten ostatni w bezpośredniej rywalizacji o najwyższy stopień dzierżoniowskiego podium pokonał swojego klubowego kolegę Michała Dubowskiego. Bardzo blisko grona złotych medalistów listopadowej imprezy był jeszcze Dominik Zapał (53), ale w walce finałowej musiał ustąpić pola konkurentowi. Medalowy dorobek dolnobrzeżan uzupełnili jeszcze zdobywcy brązowych krążków, których lista przedstawia się następująco:

DZIECI

25kg

Amelia Rogalewicz

28kg

Nina Pawlak

30kg

Oliwia Kobylarz

49kg

Sara Czech

28kg

Adrian Półchłopek

30kg

Filip Stępień

Norbert Kobylarz

40kg

Adrian Orliński

52kg

Oskar Wróblewski

60kg

Alan Truściński

MŁODZICY

66kg

Szymon Rogalewicz

85kg

Hubert Panek

100kg

Antoni Magoń

Bogaty dorobek zapaśników Rokity zagwarantował całej drużynie pewne zwycięstwo w klubowym rankingu, w którym z łącznym dorobkiem 49pkt. wyprzedzili na podium rówieśników z ZKS Górażdże (31) oraz Bielawianki (24). Udane występy naszych młodych sportowców na dzierżoniowskich matach można traktować jako obiecującą zapowiedź przed zbliżającymi się wielkimi krokami zawodami mikołajkowymi, które już na początku grudnia rozegrane zostaną na wołowskich matach.