Kłopoty z kadrą

KP BRZEG DOLNY – Widawa Bierutów 1-2 (0-1)
Bramka: T. Klewek (79’);
Żółte kartki: M. Malinowski – 2, K. Stawiski, M. Żebrowski, R. Konieczny;
Czerwona kartka: M. Malinowski (89’);
KP: J. Kołodziejczyk – M. Malinowski, K. Drałus, M. Racki, T. Klewek, M. Żebrowski, D. Bąkowicz, R. Konieczny, P. Kozak (60’ B. Nykiel), Ł. Derda, K. Stawiski (65’ K. Karbowski).

Okazuje się, ze koniec wakacji nie jest najlepszym czasem nie tylko dla młodzieży szkolnej. Wielu powodów do radości nie mają piłkarze i kibice dolnobrzeskiego KP, który na inaugurację nowego sezonu najpierw w dość nieprzyjemnych okolicznościach pożegnał się z rywalizacją w Pucharze Polski, a i po meczu otwierającym ligowe zmagania powodów do zadowolenia w zasadzie nie było, gdyż z kompletem punktów z naszego miasta wyjechał dość przeciętny zespół Widawy Bierutów.
Atut własnego boiska był po stronie dolnobrzeżan, ale nie czynił on z nich faworytów sobotniej konfrontacji. Podopieczni trenera Grzegorza Szewczyka wybiegli bowiem na murawę w dość eksperymentalnym składzie, bez kilku graczy, którzy w poprzednim sezonie stanowili o obliczu drużyny. Początek meczu był jednak obiecujący, gdyż to miejscowi jako pierwsi sięgnęli po inicjatywę. Ich optyczna dominacja nie trwała jednak długo, a kiedy nieco śmielej do głosu doszli goście, to od razu otworzyli rezultat meczu i już po kwadransie mogli cieszyć się z prowadzenia. Nie najlepiej w bramkowej akcji zachował się Jakub Kołodziejczyk, ale w kolejnych minutach golkiper KP kilkakrotnie rehabilitował się za swoją pomyłkę, wygrywając bardzo trudne pojedynki z napastnikami Widawy, którzy przynajmniej trzykrotnie, po składnych i szybkich kontratakach wychodzili na dogodne pozycje strzeleckie. Przy odrobinę większej precyzji goście mogli więc już w pierwszej odsłonie „zamknąć” to spotkanie, ale na przerwę schodzili tylko z minimalnym prowadzeniem.

[reklama]
Zmiana stron nie zmieniła oblicza spotkania i nadal stroną dyktującą warunki gry byli bierutowianie. W tym okresie nasz zespół zdawał się nie mieć kompletnie pomysłu na ten mecz i żadna z formacji nie funkcjonowała w należyty sposób. Na szczęście wciąż dobrze między słupkami bramki spisywał się J. Kołodziejczyk, którego interwencje długo utrzymywały dolnobrzeżan przy futbolowym życiu. Limit szczęścia naszego golkipera wyczerpał się jednak w 65.min., kiedy to zdołał wprawdzie powstrzymać w polu karnym kolejną szarżę napastnika gości, lecz zdaniem arbitra uczynił to wbrew przepisom i chwilę potem był już bezradny wobec uderzenia z 11.metra. Po utracie drugiej bramki nasz zespół zdawał się budzić i w końcówce jakby odzyskał rezon uzyskując kontrolę nad meczem. Szybko przyniosło to owoce, gdyż dynamicznie w pole karne Widawy przedarł się Łukasz Derda, wyłożył piłkę do wbiegającego w pole karne rywali Tomasza Klewka, a ten precyzyjnym uderzeniem zdobył kontaktowego gola. Do ostatnich chwil nasz zespół próbował jeszcze wyrównać, ale mądrze broniący się rywale utrzymali korzystny rezultat i z pełną pulą pojechali do domu.
– Biorąc pod uwagę skład, w którym przystąpiliśmy do tego meczu, to ten wynik nie jest najgorszy – podsumował szkoleniowiec KP. – Trudno być oczywiście zadowolonym z porażki i rzeczywiście szkoda straconych punktów, ale na ten moment byliśmy wyraźnie gorsi od rywali. Wprawdzie przy odrobienie szczęścia mogło być znacznie lepiej, ale trudno również uznać ten wynik za niesprawiedliwy. Czekamy na powrót kilku piłkarzy i jestem przekonany, że z nimi w składzie nasza gra będzie dużo lepsza i skuteczniejsza.

Pozostałe wyniki: Mirków/Długołęka – Kobierzyce 1-2; Kolektyw – Żórawina 2-4; Orzeł P. – Strzelinianka 1-0; Mechanik – Bystrzyca 6-0; Polonia – Zachód 6-1; Energetyk – Czarni 1-2.

TABELA KLASY OKRĘGOWEJ

1.

Mechanik Brzezina

1

3

6-0

2.

Polonia Środa Śl.

1

3

6-1

3.

KS Żórawina

1

3

4-2

4.

GKS Kobierzyce

1

3

2-1

5.

Widawa Bierutów

1

3

2-1

6.

Czarni Jelcz-Lask.

1

3

2-1

7.

Orzeł Prusice

1

3

1-0

8.

KP BRZEG DOLNY

1

0

1-2

9.

GKS Mirków/Długołęka

1

0

1-2

10.

Energetyk Siechnice

1

0

1-2

11.

Strzelinianka Strzelin

1

0

0-1

12.

Kolektyw Radwanice

1

0

2-4

13.

Zachód Sobótka

1

0

1-6

14.

Bystrzyca Kąty Wr.

1

0

0-6

15.

Orzeł Sadowice

16.

Wratislavia Wrocław