Kwietniowe testy formy nie tylko na wrocławskim półmaratonie

KWIETNIOWE TESTY FORMY

BIEGI / NORDIC WALKING

W kwietniowy weekend entuzjaści spędzania wolnego czasu na sportowej rywalizacji jak zwykle mieli szeroki wachlarz wyboru możliwości sprawdzenia swojej formy, choć kwietniowe egzaminy w najbliższej okolicy nie były wcale łatwe, gdyż aby zaliczyć kolejny start trzeba było pokonać trasę półmaratonu.

3.H2O Wrocław Półmaraton

Blisko 1.000 osób przystąpiło do rywalizacji we Wrocławiu, którego ulicami po raz 3.ruszył H2O Półmaraton. Impreza wprawdzie nie ma jeszcze bardzo bogatej tradycji, ale wobec wciąż rosnącego zainteresowania z całą pewnością już niedługo stanie się istotnym punktem w sportowym kalendarzu bardzo wielu biegaczy. W licznym i barwnym peletonie znaleźli się także przedstawiciele naszego powiatu, uzyskując na linii mety następujące rezultaty:

T. Bronik

BD

1:29:19s.

T. Żygadło

W

1:32:57s.

M. Socha

W

1:37:26s.

S. Syguła

W

1:37:45s.

P. Leśko

Wi.

1:39:47s.

T. Lechki

W

1:43:11s.

J. Beśka

BD

1:45:06s.

A. Nowak

W

1:50:36s.

M. Fałkowski

M

1:55:43s.

K. Stefaniuk

BD

2:23:11s.

BDBrzeg Dolny; WWołów; Wi. – Wińsko, M – Mojęcice.

Na ulicach stolicy Dolnego Śląska najlepiej poradził sobie zawodnik gospodarzy, czyli wrocławianin Adam Putra, który kwietniowy sprawdzian zaliczył z wynikiem 1:11:59s.

7.Półmaraton Jeleniogórski

Nieco mniejszym zainteresowaniem cieszyła się impreza w Jeleniej Górze, gdzie w 7.edycji tamtejszego półmaratonu udział wzięło blisko 450 entuzjastów biegania. Tempo biegu najlepiej wytrzymał Ukrainiec Paulo Veretskii, który zwycięską taśmę zerwał po 1:11:28s. biegu. Swojego sportowego szczęścia na jeleniogórskim szlaku szukał również lubiążanin Marek Gajewski, który uzyskał bardzo przyzwoity czas (1:43:12s.), ale tym razem jeszcze jego tempo nie było na tyle wysokie, aby włączyć się w walkę o najwyższe pozycje.

Otwarte Mistrzostwa Legnicy

Zupełnie inną atrakcję dla ludzi, którzy lubią spędzać letnie dni na długich spacerach, bywających czasami pewnego rodzaju rywalizacją, przygotowali legniccy animatorzy sportu. Pośród malowniczych tras miejskiego parku po raz kolejny do sportowych zmagań o własne zdrowie i zwycięstwo ruszyli specjaliści nordic walking, czyli dyscypliny ciągle dość nowej, ale wciąż poszerzającej grono swoich amatorów. W intensywny spacer po legnickie mistrzostwo ruszyło prawie 50 kobiet oraz blisko 30 mężczyzn, a obie grupy miały do pokonania dystans 6.200m. W drugiej z wymienionych o spacerowy tytuł walczył lubiążanin Henryk Rogos, ale z rezultatem 44:52s. sklasyfikowany został tuż za czołową dziesiątką, a w swojej kategorii wiekowej (M60) uplasował się tuż za podium (4.pozycja). Rywalizację wśród mężczyzn zwyciężył Piotr Siwak z Rudna, uzyskując wynik 37:54s., zaś w grupie kobiet po legnickie trofeum sięgnęła polkowiczanka Renata Jędrasiak, linię mety mijając z rezultatem 42:50s.

Więcej informacji sportowych w najnowszym Kurierze Gmin. Wydanie dostępne w kioskach i na eprasie.