Mamy mistrza!

W minionym tygodniu jedna z hal naszej stolicy stała się europejską stolicą sumo, gdyż na warszawskim dohyo rozegrano w październiku finały Mistrzostw Europy w tej widowiskowej, choć wciąż jeszcze nieco nad Wisłą egzotycznej dyscyplinie sportu w kategoriach młodzieżowych. Wśród ponad 200 adeptów tej dyscypliny sportu znalazła się oczywiście spora grupa biało-czerwonych, a nas interesowały przede wszystkim występy dolnobrzeżanina Damiana Wróbla, który w imprezie wystartował zarówno indywidualnie (dwie kategorie wagowe) jak i w narodowej drużynie.

Przed pierwszą walką każdy uczestnik zawodów ma identyczne szanse na końcowy sukces, lecz bezpośrednie starcie z pierwszym z rywali szybko weryfikuje optymistyczne plany. Na szczęście nie wszystkich. Wychowanek zapaśniczej sekcji dolnobrzeskiego Rokity swoje solowe starty rozpoczął w kategorii +100kg i uczynił to udanie, notując na swoim koncie krótką serię zwycięstw. Niestety, później ślepy los na jego drodze do złotego medalu i mistrzowskiego tytułu postawił ważącą 160kg azerską górę, na którą nasz zawodnik nie potrafił znaleźć skutecznej metody i musiał pogodzić się z przegraną. Trudno jednak jego warszawski występ traktować w kategoriach rozczarowania, gdyż Damian mimo porażki stanął na najniższym stopniu podium i mógł cieszyć się z brązowego krążka.

Poprzeczka sportowych wymagań zawieszona była przed dolnobrzeżaninem w drugim z jego indywidualnych startów, gdyż swojej szansy spróbował on poszukać także w kategorii OPEN. Tym razem jednak nie zdążył się nawet rozpędzić, gdyż na początku rywalizacji trafił na doskonale sobie znanego reprezentanta Azerbejdżanu, który i tym razem uporał się z wychowankiem Rokity.

Oprócz solowych występów dolnobrzeżanin okazał się być również ważnym ogniwem biało-czerwonej drużyny, w barwach której na warszawskiej imprezie stoczył cztery pojedynki i wszystkie zakończył zwycięstwem. Jego i kolegów wygrane okazały się wystarczyć, aby nasza drużyna pokonała wszystkich konkurentów i sięgnęła po złoty medal europejskiego championatu.

Gratulujemy!