Młode talenty

W miniony weekend nasi powiatowi kibice tenisa stołowego mogli nieco odetchnąć od ligowych emocji, gdyż do stołów nie podeszły ani zawodniczki 1.ligowego Rokity, ani grający o szczebel niżej wołowianie. Również na poziomie 5.ligi zapadła cisza przed burzą, którą będą jutrzejsze (7 listopada, godz.17.00) ligowe derby powiatu, w roli gospodarzy wystąpią w nich zawodnicy drugiej ekipy wołowskiej sekcji. Obu drużyną w zmaganiach wiedzie się raczej średnio, ale pamiętać trzeba, iż pod ich szyldami rywalizują głównie młodzi zawodnicy i zawodniczki, zbierający dopiero swoje sportowe doświadczenia.

Kibicom celuloidowego sportu winni jesteśmy jeszcze rezultaty 1.Wojewódzkiego Turnieju Kwalifikacyjnego w kategorii żaków, a czynimy to z dużą przyjemnością, gdyż pod szyldami naszych klubów efektownie rośnie młode pokolenia tenisistów, które bardzo obiecująco zaprezentowało się w trakcie październikowego turnieju. Do rywalizacji przystąpiło w sumie 43 młodych adeptów celuloidowego sportu, a w grupie tej z bardzo dobrej strony pokazali się młodzi sportowcy naszych drużyn. Szczególnie zadawalające rozstrzygnięcia zapadły przy tenisowych stołach w rywalizacji dziewcząt, która zakończyła się triumfem zawodniczki Wolavii Anny Ulatowskiej, która w finale po dramatycznym, pięciosetowym meczu pokonała dolnobrzeżankę Anżelikę Sowę.

Po finałowej wpadce tenisistka Rokity musiała stoczyć jeszcze jeden bój o 2.lokatę, ale swoje wysokie umiejętności udowodniła w nim po raz kolejny i ostatecznie stanęła na drugim stopniu turniejowego podium, a grono medalistek wołowskiej imprezy uzupełniła jeszcze jej klubowa koleżanka Julia Zaguła.

1.

Anna Ulatowska

WOLAVIA

2.

Anżelika Sowa

ROKITA

3-4.

Sara Wojciechowska

GOKiS Kąty Wr.

Julia Zaguła

ROKITA

7-8.

Iga Zaczkiewicz

ROKITA

9-12.

Liwia Skawińska

WOLAVIA

Agata Andrzejczak

ROKITA

13-16.

Marika Chrąchol

ROKITA

Zuzanna Bazylewska

ROKITA

Do medalowej strefy imprezy przebił się wśród chłopców wołowianin Jakub Staszczyk, który przez pierwsze rundy turnieju przemknął bez straty seta, ale w półfinale turnieju głównego trafił na późniejszego triumfatora zawodów Mateusza Drzyzgę i tym razem odszedł od stołu jako pokonany (1-3). W rywalizacji o 2.lokatę radził sobie równie nieźle, ale i tę fazę imprezy zakończył porażką, ale jego miejsca na pozycjach 3-4. z całą pewnością nie można traktować jako niepowodzenia.

1.

Mateusz Drzyzga

Żak Gierałtowiec

2.

Krzysztof Wnęk

Fan Strzelin

3-4.

J. Szymczak-Pomianowski

AZS UE Wrocław

Jakub Staszczyk

WOLAVIA

7-8.

Karol Kalisz

ROKITA

17-24.

Aleksander Giecewicz

WOLAVIA

Sebastian Sowa

ROKITA

Julian Jagiełło

WOLAVIA