Na finiszu

Barwny peleton tegorocznej edycji cyklu Bike Maraton wrześniowe ściganie rozpoczął w Wałbrzychu, a pod koniec miesiąca jego uczestnicy przenieśli się aż do Kielc, gdzie oprócz sportowej rywalizacji mogli wziąć udział w największych w tej części Europy targach rowerowych KIELCE BIKE-EXPO. Świętokrzyska część tego-rocznego cyklu cieszyła się dużym zainteresowaniem, choć oczywiście ze względu na odległość nasz powiat reprezentowała znacznie mniejsza grupa amatorów cyklingu, ale i tak pokazali się oni z dobrej strony.
W grupie ponad 600 entuzjastów ścigania się na rowerach jak zwykle najmniej liczną grupę stanowili ci, którzy postanowili swoich sił spróbować w wyścigu na trasie GIGA (68km). Spośród 87 uczestników tej wymagającej rywalizacji najlepszy okazał się gliwiczanin Wojciech Halejak, który zaskakująco trudną trasę pokonał w czasie 3:03:48s.
Najliczniej obsadzoną konkurencją w trakcie kieleckich zawodów był wyścig na dystansie MEGA (49km), a spośród liczącego ponad ćwierć tysiąca kolarzy peletonu najlepszy okazał się Łotysz Lauris Purnins, który po samotnym finiszu zameldował się na mecie z rezultatem 2:12:46s. Bardzo dobrze w tym wyścigu pojechał dolnobrzeżanin Paweł Kwiatkowski, któremu wprawdzie do zwycięzcy trochę zabrakło, ale na świętokrzyskiej trasie wykręcił całkiem niezły rezultat 2:33:46s., co pozwoliło zająć mu wysoką 19.pozycję. Za jego plecami do mety wrześniowej rywalizacji dotarli między innymi kolarzami dwaj wołowianie – Marek Gumienny (2:58:46s.) oraz Maciej Krakowski (3:45:38s.), którym również gratulujemy sportowego charakteru.
Kielecka impreza była pewnym wyjątkiem spośród dotychczas rozegranych, gdyż frekwencja w wyścigu MINI (29km) była nieco niższa, choć i na jego starcie stanęła wcale liczna grupa kolarzy (257). Spośród nich naj-szybszy okazał się Szczepan Paszek z Bolesławca, który świętokrzyską próbę zakończył z wynikiem 1:05:49s. W rywalizacji tej mogliśmy oglądać również kilku cyklistów, którzy swoje nogi oraz sprzęt na co dzień szlifują na naszych powiatowych trasach, a ich kieleckie rezultaty przedstawiają się następująco:

Marek Balicki Brzeg D. 1:21:04s.
Zbyszko Rycerz Brzeg D. 1:36:43s.
Andrzej Choina Wołów 1:39:46s.
Mariusz Budzianowski Wołów 1:40:57s.
Dariusz Zarębski Brzeg D. 1:44:57s.
Anna Jałoszyńska Brzeg D. 1:44:40s.
Justyna Somniak Brzeg D. 1:58:32s.
Kinga Rycerz Brzeg D. 2:19:04s.

Świętokrzyskie wyścigi były 10.już imprezą z tegorocznego cyklu, a ponieważ rok coraz większymi krokami zbliża się do swojego końca, niechybnie znaczy to, że i kolarze będą już finiszować. Ostatnie ich wspólne spo-tkanie przy okazji Bike Maraton ‘2017 już w najbliższą sobotę w Świeradowie-Zdroju.