Na Legnickiej fali

dec8e73f-72b1-418a-934b-ce1e3d8231a1Wakacje zbliżają się coraz większymi krokami, a wraz z nimi nadchodzi czas beztroskich i oby bezpiecznych zabaw nad wodą. Wśród ogółu młodzieży za profesjonalistów w tej branży z całą pewnością uchodzić będą mogli reprezentanci pływackiej sekcji dolnobrzeskiego Rokity, którzy jeszcze w kwietniu swoje umiejętności sprawdzali na pływalni w Legnicy, gdzie rozegrano 6.edycję zawodów o Puchar Prezesa Dolnośląskiego Okręgu Związku Pływackiego. W trakcie tej imprezy swoich sił na wodnych torach próbowała grupa 237 utalentowanych dziewcząt i chłopców z całego regionu, a wśród nich błyszczały talenty 10 zawodników naszego klubu, którzy swoimi występami nadawali ton rywalizacji, w kilku przypadkach wychodząc z wody z nowymi rekordami życiowymi.

Na początek warto wspomnieć o udanym występie debiutanta w diabelskich barwach – Jana Jurkowskiego (rocznik 2007), który pomimo stresu związanego z pierwszym występem i koniecznością podjęcia rywalizacji nie dał się ani konkurentom, ani tremie i dzielnie walczył w swoich wyścigach o każdy metr i sekundę. Jego waleczna postawa zaowocowała brązowym medalem w rywalizacji na dystansie 50m stylem klasycznym, co potwierdza nie tylko nieprzeciętny talent, ale i niesamowite serce do sportowej rywalizacji.

W grupie najmłodszych adeptów pływania z bardzo dobrej strony pokazali się także Martyna Denys oraz Adam Serwatyński, którym wprawdzie zabrakło nieco do miejsc na legnickim podium, ale urwanie paru sekund z życiowych rezultatów udowadnia, że zawodnicy ci są na fali wznoszącej i ich przyszłe zwycięstwa są tylko kwestią czasu. Największym sportowym pechowcem w tej grupie wiekowej okazał się Antoni Paszek, należący w swoich startach do ścisłej czołówki rywalizujących pływaków, ale w większości przypadków na linii mety meldował się na tyleż zaszczytnej, co pechowej 4.lokacie.

Skoro młodzież płynęła w kwietniowych zawodach na tak wysokim poziomie, swoich trenerów rozczarować nie mogli także starsi reprezentanci Rokity, którzy po raz kolejny zaliczyli egzamin ze sportowej klasy. Organizacyjne perturbacje z przeprowadzeniem wyścigu na 100m stylem grzbietowym dały się mocno we znaki wszystkim w nim startującym, lecz bardzo dobrze z niedogodnościami poradziła sobie Wiktoria Rak, utrzymując niezbędną koncentrację na należytym poziomie, dzięki czemu metę tych zmagań przekroczyła z drugim rezultatem i srebrnym medalem. Posiadaczką innej dolnobrzeskiej szyi, na której w Legnicy wieszano medale okazała się niezawodna Maja Macioła, która do swojej bogatej kolekcji sportowych trofeów dorzuciła w kwietniu złoto w wyścigu na 100m stylem grzbietowym oraz brąz w rywalizacji na 100m stylem motylkowym.

Do sportowego dorobku ekipy Rokity na legnickiej pływalni swój wkład wnieśli również Mikołaj Rygałło – brąz w wyścigu na 100m stylem grzbietowym, a medalowy worek domknął Patryk Mierzejewski, meldując się na 3.pozycji w rywalizacji na dystansie 100m stylem klasycznym.

Wszyscy wyżej wymienieni medaliści kwietniowych zawodów oraz ci, którym tym razem zabrakło odrobiny szczęścia w rywalizacji, czyli Szymon Sinkowski i Jakub Knapik, pokazali kawał sportowego charakteru, udowadniając swoimi występami nie tylko drzemiący w nich potencjał, ale także potwierdzili, że systematyczna i ciężka praca na treningach przynosi rezultaty. A te po raz kolejny młodzi pływacy Rokity będą mogli poprawić na własnym terenie, gdyż areną kolejnych zawodów będzie pływalnia Aquasport, gdzie entuzjaści tego sportu spotkają się na początku czerwca.