Nowe twarze w Victorii Orzeszków

KLASA A – VICTORIA ORZESZKÓW

Po wiosennej rundzie spotkań mocno siadły nastroje piłkarskich kibiców w Orzeszkowie. Ich drużyna po 1.rozdziale futbolowej rywalizacji w poprzednim sezonie mocno trzymała się w czołówce ligowej tabeli (4.pozycja), ale wiosna w wykonaniu graczy Victorii była już bardzo słaba, a ze zwycięstwa ich sympatycy mogli cieszyć się dopiero pod koniec maja, kiedy to orzeszkowianie wrócili z tarczą z Bukówka (4-1). Potem udało im się również pokonać beniaminka z Brzeźna (6-5), ale i tak z dorobkiem zaledwie 8 punktów zespół Victorii okazał się najgorszym w rundzie rewanżowej. W letniej przerwie swoich piłkarskich sił pod szyldem wołowskiego MKP postanowił spróbować najlepszy strzelec zespołu Kamil Miłkowski, co oznaczałoby kolejne osłabienie ofensywnej formacji orzeszowskiej ekipy. W takich okolicznościach zbliżające się rozgrywki nie zapowiadały się dla naszej drużyny ciekawie, ale w trakcie przerwy na treningach Victorii pojawili się nowi zawodnicy.

W poprzedniej rundzie komplet minut pomiędzy słupkami orzeszkowskiej bramki rozegrał Zenon Paciorek, ale jeśli ten doświadczony golkiper pozostanie z zespołem, to będzie miał konkurenta w osobie Jana Nowaczyka z Albatrosa Lubiel. Drużynę tę nasi kibice mogą po raz ostatni kojarzyć z sezonu 2017/2018, kiedy to występowali w 1.grupie wrocławskiej klasy B (kiedy rozgrywki wygrali starowołowscy Herosi), ale wówczas po 23.kolejce zespół wycofał się z rozgrywek i nie powrócił już na piłkarską murawę. Ostatnia przygoda z ligą nie była więc dla niego udana, ale tego młodego zawodnika stać na dobrą grę i miejmy nadzieję, że w bramce Victorii to udowodni.

W formacji defensywnej golkiper jest jedyną nową twarzą, ale już w linii pomocy zespół pozyskał dwa nowe ogniwa. Pierwszym z nich jest Łukasz Chachlowski, który części kibiców może być znany z występów w młodzieżowych zespołach wołowskiego MKP, Komecie Krzelów, a w ostatnim sezonie pojawił się w kadrze Zrywu Głębowice. Zawodnik z całą pewnością ma spory potencjał i miejmy nadzieję, że w nadchodzących rozgrywkach pokaże w pełni swoje umiejętności. Wsparciem dla niego może być rówieśnik Kacper Podgórski, który w ostatnim sezonie bronił barw ścinawskiej Odry, ale w swoim futbolowym CV ma również epizody – dłuższe lub krótsze – w Chrobrym Głogów, Miedzi Legnica oraz łódzkiej SMS. Obaj piłkarze mają szansę stworzyć w Orzeszkowie skuteczny duet w środkowej formacji i miejmy nadzieję, że z tej okazji ci młodzi gracze skorzystają.

Ze Ścinawy do Victorii przeniósł się również Michał Piekuta, który swoje futbolowe umiejętności kształtował pod okiem trenerów Zagłębia Lubin, w barwach którego rozegrał 2 spotkania w Młodej Ekstraklasie (sezon 2011/2012), strzelając gola w starciu z warszawską Polonią. W ostatnich rozgrywkach bronił barw 4.ligowej Odry, dla której zdobył 3 gole. Za ofensywny dorobek orzeszkowskiej drużyny w najbliższych rozgrywkach odpowiadał będzie również Kamil Szcześniak, który w ostatnich rozgrywkach bronił barw Orkana Szczedrzykowice (7.miejsce w 4.lidze), zdobywając dla tej ekipy 5 bramek. Obaj zawodnicy mają już spore piłkarskie doświadczenie i wspólnie mogą stworzyć duet, który będzie groźny dla każdej defensywy.