Pierwsze ping-pongowe pojedynki w Wojewódzkich Turniejach Kwalifikacyjnych na dolnobrzeskiej hali

PO INAUGURACJI

TENIS STOŁOWY

Zanim do tenisowych stołów podeszli zawodnicy Wolavii Wołów, aby w sobotę (14 września) rozpocząć kolejny sezon w 2.lidze konfrontacją w Ciechowie, kibice tej dyscypliny sportu mogli obejrzeć pierwsze ping-pongowe pojedynki naładowane emocjami związanymi z rywalizacją w Wojewódzkich Turniejach Kwalifikacyjnych. Pod dachem dolnobrzeskiej hali swoje umiejętności zaprezentowali najpierw najzdolniejsi kadeci w regionie, a dzień później przy stołach mogliśmy obejrzeć rywalizację seniorów. W obu przypadkach mogliśmy całkiem głośno liczyć na udane występy naszych reprezentantów – a właściwie bardziej reprezentantek.

Do rywalizacji w grupie kadetek przystąpiło 26 tenisistek. Ich stawkę podzielono na 8 grup eliminacyjnych, z których aż 5 zwyciężyły nasze zawodniczki potwierdzając, że to właśnie wśród nich należy szukać faworytek rywalizacji. W gronie 10 zawodniczek, które znalazły się za turniejową burtą były 2 nasze tenisistki, ale wciąż mogliśmy trzymać kciuki za 7 tenisistek. W 1.rundzie fazy play-off doszło do dwóch wewnętrznych pojedynków i w ich rezultacie w ćwierćfinałach zagrała 5 naszych zawodniczek, a przez sito tego etapu przeszły Wiktoria Riwoń, Anżelika Sowa oraz Magdalena Bojanowska (wszystkie Rokita). Ostatnie z wymienionych rozegrały pomiędzy sobą jeden z półfinałów, a w jego wyniku prawo gry o zwycięstwo w turnieju wywalczyła M. Bojanowska, zaś w drugim z pojedynków wyższość rywalki z Wrocławia musiała uznać W. Riwoń. Malwina Jarecka okazała się zresztą tego dnia bezkonkurencyjna i finał również zakończył się jej bezdyskusyjnym zwycięstwem.

1.WTK – KADETKI

1.

Malwina Jarecka

AZS UE Wr.

2.

Magdalena Bojanowska

ROKITA

3.

Anżelika Sowa

ROKITA

4.

Wiktoria Riwoń

ROKITA

6.

Paulina Hołodniuk

WOLAVIA

7.

Martyna Draczyńska

ROKITA

9.

Anna Ulatowska

WOLAVIA

12.

Nikola Skawińska

WOLAVIA

18.

Alicja Kaczan

WOLAVIA

21.

Małgorzata Kubera

WOLAVIA

Choć ostatecznie nie udało się zwyciężyć, to jednak nasze tenisistki pokazały, że są dużą sportową siłą w regionie, a do tej pozycji z całą pewnością trochę jeszcze brakuje ich kolegom, których w gronie 27 kadetów zobaczyliśmy tylko 3, a w każdym z nich trudno było upatrywać głównego faworyta zawodów. Gry eliminacyjne mogły jednak nieco zaskoczyć, gdyż swoje grupy eliminacyjne zwyciężyli Jakub Staszczyk i Wiktor Ulatowski, a tuż za nim z awansu do kolejnej fazy rozgrywki mógł cieszyć się Karol Kalisz (wszyscy Wolavia). Cała trójka udział w fazie play-off rozpoczęła od 2.rundy i wiadomym było, że do kolejnego etapu nie przejdą wszyscy, gdyż w bezpośredniej rywalizacji spotkali się dwaj pierwsi z wyżej wymienionych, a trzeci uznać musiał wyższość konkurenta z Wrocławia. W ćwierćfinale swoje umiejętności zaprezentował więc tylko W. Ulatowski, ale i on na tym etapie rozgrywki musiał przełknąć gorzką pigułkę porażki.

1.WTK – KADECI

1.

Franciszek Żygadło

AZS UE Wr.

2.

Mikołaj Kociuba

Polkowice

3.

Piotr Żurawski

AZS UE Wr.

4.

Bogumił Sobieszek

AZS UE Wr.

6.

Wiktor Ulatowski

WOLAVIA

10.

Jakub Staszczyk

WOLAVIA

11.

Karol kalisz

WOLAVIA

Po udanych sobotnich występach młodych adeptów ping-ponga wciąż w dorobku naszych zespołów brakowało jednak ostatecznego zwycięstwa, ale szansa na nie była jeszcze w niedzielę, kiedy to do gry przystąpiły seniorki i seniorzy. W gronie 25 zawodniczek nasz powiat reprezentowało 11 tenisistek, a w gronie bardziej doświadczonych konkurentek mogły się sprawdzić także bohaterki sobotniej rozgrywki, ale już w 1.rundzie aż 5 z nich przekonało się, że poprzeczka sportowych wymagań zawisła znacznie wyżej. Kolejne 4 nasze tenisistki pożegnały się z rozgrywką w następnym etapie, ale w ćwierćfinałach mieliśmy dwie naprawdę mocne DiabliceMilenę Chrabąszcz oraz Elżbietę Kwiatkowską, które niestety w walce o półfinał spotkały się w siostrobójczym pojedynku, zakończonym pewnym zwycięstwem tej pierwszej. Sukces ten napędził dolno brzeżankę na tyle mocno, że do końca rozgrywki nie oddała już konkurentkom nawet seta i pewnie triumfowała w niedzielnej rozgrywce.

1.WTK – SENIORKI

1.

Milena Chrabąszcz

ROKITA

2.

Julia Furman

AZS UE Wr.

3.

Julia Girulska

AZS UE Wr.

4.

Karolina Podyma

Stronie Śl.

5.

Elżbieta Kwiatkowska

ROKITA

11.

Wiktoria Riwoń

ROKITA

12.

Paulina Hołodniuk

WOLAVIA

13.

Liliana Przybył

ROKITA

15.

Nikola Skawińska

WOLAVIA

17.

Anżelika Sowa

ROKITA

Anna Ulatowska

WOLAVIA

21.

Małgorzata Kubera

WOLAVIA

Magdalena Bojanowska

ROKITA

25.

Alicja Kaczan

WOLAVIA

Najwięcej tenisistów przystąpiło do rywalizacji o zwycięstwo w grach seniorów, gdyż w tym turnieju mogliśmy przyjrzeć się umiejętnościom 68 zawodnikom. W tym gronie znalazło się 8 tenisistów z naszych klubów, a najmocniejszym ogniwem okazał się wołowianin Michał Walencki. Tenisista Wolavii swój udział w turnieju rozpoczął od 2.rundy, w której nie oddał rywalowi nawet seta. W kolejnym starciu naszemu zawodnikowi jedną część meczu urwał rywal z Prusic, ale w dalszych grach i tak pewnie zameldował się nasz reprezentant, potem meldując się również z minimalną stratą w ćwierćfinale, w którym stworzył pasjonujący pojedynek z konkurentem z Wlbromka. Po zwycięstwie w tie-break’u nasz zawodnik znacznie lepiej zaprezentował się w półfinale i po skutecznej grze zapewnił sobie miejsce w grze finałowej. Pojedynek z wrocławianinem Nestorem Wasylkowskim nie należał jednak do najszczęśliwszych spotkań w wykonaniu naszego reprezentanta i ostatecznie zwycięstwo w meczu i turnieju przypadło w udziale rywalowi.

1.WTK – SENIORZY

1.

Nestor Wasylkowski

AZS UE Wr.

2.

Michał Walencki

WOLAVIA

3.

Krzysztof Kaczmarek

Ciechów

4.

Norbert Wojtyła

Głoska

17.

Paweł Kurzac

WOLAVIA

Wojciech Walencki

WOLAVIA

21.

Damian Wojtyła

WOLAVIA

25.

Damian Źródło

WOLAVIA

33.

Kacper Włodarczyk

WOLAVIA

49.

Zbigniew Kot

ROKITA

Karol Kalisz

WOLAVIA