Podsumowanie weekendowych występów wołowskich sportowców

  • Miejski Klub Piłkarski w Wołowie zalicza kolejną zwycięską kolejkę IV ligi Koleje Dolnośląskie. Tym razem pokonali na wyjeździe Moto-Jelcz Oławę : i po 25 meczach zajmują niezagrożone 4 miejsce w lidze.
  • Także Trampkarze zaliczają udany mecz, wygrywając w sobotę z FC Wrocław II Academy U.K.S : .
  • Dwie drużyny z grupy Orliki wzięły udział w turnieju, który rozgrywany był w Środzie Śląskiej. Prowadzona przez Krzysztofa Tabaka drużyna MKP Wołów I nie przegrała ani jednego meczu, natomiast MKP Wołów II, którą prowadzi Damian Krakowiak wróciła z dwoma zwycięstwami i czterema porażkami.
  • Zawodnicy Wołowski Klub Bokserski pokazali się ze świetnej strony na Mistrzostwach Polski w Kick-Boxingu. To były bardzo dobre zawody dla reprezentantów Wołowa, gdyż Maja Kuchta zdobyła złoty medal , a Albert Oksanicz był bliski wejścia do strefy medalowej.
  • Ekipa Wołów Biega pobiegła we Wrocławskim Biegu Akademickim, który w tym roku odbył się także w Wołowie, gdyż organizatorzy przewidzieli możliwość startu wirtualnego, czyli na wcześniej ustalonej trasie. Wołowska trasa była zlokalizowana na bieżni stadionu miejskiego .
  • Tenisiści z MKS Wolavia Wołów – Sekcja Tenisa Stolowego mają za sobą bardzo pracowity weekend. Na Drużynowe Mistrzostwa Polski Młodzików i Młodziczek pojechali aż do Dębicy (koło Rzeszowa), gdzie ostatecznie zajęli wysokie 9 miejsce. Zawodnicy brali też udział w turnieju Indywidualnym oraz deblowym, uzyskując bardzo dobre wyniki. Na deser odbyły się jeszcze Indywidualne Mistrzostwa Dolnego Śląska Juniorów i Kadetów, w których zawodnicy zdobyli brązowy medal w deblu i srebrny medal w grze mieszanej. Większość meczy jest do obejrzenia na fb sekcji.
  • MGLKS WIATR WOŁÓW Nasi zapaśnicy: Magdalena Siedy, Max Rozpędek i Kuba Piotrowski brali udział w klasyfikacjach do Mistrzostw Europy Młodzików i Młodziczek. Magda Siedy wróciła z brązem.

    /źródło: OSIR Wołów/