Pojedynek młodych piłkarzy z Brzegu Dolnego z drużyną z Wałbrzycha

Podopieczni Piotra Stadnika z Akademii Piłkarskiej Brzeg Dolny przegrywają w pierwszym meczu nowego sezonu II Ligi Wojewódzkiej Trampkarzy (U-15) na własnym stadionie z Górnikiem Wałbrzych 2:6.

Końcowy wynik meczu może wskazywać na dużą przewagę
zespołu z Wałbrzycha jednak nie do końca tak było… bo już w 2
minucie meczu Akademicy wyszli na prowadzenie 1:0 za sprawą debiutującego w zespole Trampkarzy Filipa Pieróga (rocznik 2008).

W kolejnych minutach meczu zawodnicy z Brzegu Dolnego stwarzali sobie kolejne sytuacje do podwyższenia rezultatu jednak znakomicie w bramce zachowywał się bramkarz Górnika lub brakowało szczęścia – tak było przy strzale głową Bartosza Pawłowskiego w poprzeczkę.

Od 30 minuty podopieczni Trenera Marcina Folca zaczęli stwarzać groźne sytuacja pod naszą bramką i w 37 minucie meczu “złamali naszą defensywę” doprowadzając do remisu. Co gorsza 2 minuty później nasz obrońca dostaje kontuzji stawu skokowego i musi opuścić plac gry. Zawodnicy Górnika wykorzystują te fakt błyskawicznie i w doliczonym czasie gry pierwszej połowy wychodzą na prowadzenie 2:1.

Na drugą połowę zawodnicy Akademii wychodzą zmotywowani do odrabiania strat jednak już na początku drugiej połowy tracimy 3 bramkę po szkolnym błędzie defensywy. W drużynie było widać sportową złość, dzięki czemu udało się szybko złapać kontakt z Górnikiem strzelając bramkę z rzutu karnego po faulu na Marcinie Świątku. Bramkę zdobył Tomasz Woźniak. Akademicy ruszyli do ataku i szybko stworzyli sobie 2 doskonałe sytuacje aby doprowadzić do remisu…..ale skuteczność tym razem zawiodła a niewykorzystane sytuacje się mszczą i tak w 65 minucie meczu Górnik podwyższa wynik meczu na 4:2 i można było powiedzieć, że mecz się skończył. Zawodnikom Piotra Stadnika nie starczyło już sił aby
“gonić” wynik a co gorsza stracili jeszcze 2 bramki w końcówce meczu po fatalnych błędach obrony i goście z Wałbrzycha wywożą komplet punktów.