Progres i debiuty

Kolejną pływalnią, jaką w ostatnich tygodniach odwiedzili młodzi adepci tej dyscypliny sportu z Brzegu Dolnego był obiekt w Świebodzicach, na którego torach rozegrano 9.Ogólnopolskie Zawody w Sprincie o Puchar Klubu Kibica. Impreza zgromadziła na swoim starcie blisko 400 uzdolnionych zawodników z 32 klubów, a Rokitę reprezentowała ekipa w sile 15 osób: Antonina Ajchenlaub, Zuzanna Dąbrowska, Martyna Denys, Wiktoria Rak, Wiktoria Szerszeń, Antoni Paszek, Szymon Sinkowski, Julian Groner, Bartosz Geisler, Szymon Janus, Patryk Mierzejewski, Jakub Knapik, Przemysław Orpel, Szczepan Kalus oraz Mikołaj Rygałło.

Wielu z wymienionych wyżej młodych sportowców w zasadzie debiutowało w pływackim towarzystwie i jak na pierwszy start, „nowi” pokazali się od bardzo dobrej strony, i to nie tylko pod względem sportowym. Przechodząc jednak do wyników czysto sportowych, to na wyróżnienie zasługuje występ W. Rak, która w wyścigu na 50m stylem grzbietowym popłynęła po srebrny krążek imprezy (37,49s.). Blisko podium nasza zawodniczka była także w swoim starcie grzbietem na dystansie 100m, ale ostatecznie wynik 1:23,09s. dał jej miejsce tuż za podium. Medal do świebodzickiego dorobku pływaków Rokity dorzucił także S. Janus, który w wyścigu na 100m stylem grzbietowym popłynął po brąz (1:15,72s.). Kwietniowe zawody zamykała męska sztafeta 4x50m stylem dowolnym i z bardzo dobrej strony pokazała się w tym starcie dolnobrzeska drużyna w składzie: S. Kalus, J. Knapik, P. Orpel i M. Rygałło, dopływając do mety na 3.pozycji (2:01,04s.).

[reklama]

W pozostałych startach sportowe szczęście nie sprzyjało naszym zawodnikom i mimo ambitnej walki konkurenci byli odrobinę lepsi, ale choć pływacy Rokity nie stawali już na pudle, to w kilku startach pokazali się z naprawdę dobrej strony, uzyskując co najmniej przyzwoite rezultaty, świadczące o ciągłym progresie naszych reprezentantów.