Regionalny top

Długo nie dochodziły do nas wieści z lekkoatletycznych bieżni, ale wraz z coraz śmielej rozkręcającą się aurą i na tym polu sportowej aktywności zaistnieli sportowcy z naszego powiatu. Pisząc sportowcy w odniesieniu do Królowej Sportu każdemu z kibiców przychodzi oczywiście na myśl Magdalena Kusz, która od dłuższego czasu swój sportowy talent szlifuje pod banderą wrocławskiego MKS MOS. W maju lubiążanka dwukrotnie mogła sprawdzić swoją formę i w sumie dość udanie zainaugurowała nowy sezon.

Pierwszą z imprez, w trakcie której nasza reprezentantka starła się z konkurentkami był 1.Ogólnopolski Mitnig Lekkoatletyczny 70-lecia DZLA, który odbył się na obiektach wrocławskiego AWF. W tych zawodach o jak najlepszą pozycję zawodniczka walczyła w rywalizacji na dystansie 1.500m i poradziła sobie co najmniej przyzwoicie. Przez większość dystansu lubiążanka trzymała się bardzo blisko czołówki, ale na finiszowych metrach najlepsza okazała się zawodniczka AZS AWF Małgorzata Zieleń, która ukończyła rywalizację z czasem 4:44,92s. Lubiążanka ostatecznie linię mety minęła jako 4., a jej rezultat to 4:58,07s.

[reklama]
Tydzień później młodzi poddani Królowej Sportu wypełnili lekkoatletyczne bieżnie na obiektach w kompleksie Stadionu Olimpijskiego, a powodem ich kolejnego spotkania były finały 10.Wrocławskiej Olimpiady Młodzieży. W tej imprezie Magdalenę czekał trudniejszy egzamin, gdyż wystartowała w biegu na 3.000m, ale grono konkurentek było bardzo podobne, o czym niech świadczy fakt, że i tym razem po zwycięstwo sięgnęła akademiczka M. Zieleń (10:16,20s.). Przed finiszem w tym biegu czołówka dość wyraźnie się podzieliła i dwie zawodniczki wyraźnie wysforowały się przed resztę stawki, a nasza zawodniczka znakomicie rozegrał końcówkę, zwyciężając walkę o brązowy medal i przekraczając linię mety z czasem 10:51,20s.
Dwa wrocławskie występy przyniosły więc potwierdzenie wcześniejszych wyników lubiążanki, która wciąż należy do lekkoatletycznej regionalnej czołówki i miejmy nadzieję, że swój status potwierdzi w kolejnych tegorocznych występach.