Rozgrywki na parkiecie wołowskiej hali

Świąteczny okres okazał się czasem, w którym mocno na tempie przybrała rywalizacja w bieżącym sezonie futbolowych rozgrywek na parkiecie wołowskiej hali. Wprawdzie do sportowej walki w trwających zmaganiach zgłosiło się tylko 7 ekip, to jednak każda z nich w bezpośredniej konfrontacji z każdym rywalem spotka się dwukrotnie, więc wszyscy będą mieli potencjalną szansę do rewanżu, a po ostatnich grudniowych meczach każda z drużyn już wie, za co rewanżować się poszczególnym konkurentom, gdyż rozgrywki znalazły się na swoim półmetku, a oto co wydarzyło się w ostatnich dniach na parkiecie wołowskiej hali.

Przed bożonarodzeniowym odpoczynkiem od emocji i wyzwań dnia powszedniego rozegrano dwie serie spotkań, a w otwierającej je konfrontacji spotkali się jedni z mocniejszych pretendentów do końcowego zwycięstwa. Dolnobrzeżanie Zpowyłamywanymi nogami wspólnie z broniącymi tytułu Pewniaczkami stworzyli pasjonujące widowisko, w którym kilka razy sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie, ale ostatecznie po hat-trick’u Jakuba Stawiskiego zwycięsko wyszła z tej futbolowej wymiany ciosów druga z wymienionych ekip. Zespołem, który od samego startu mocno namieszał w tegorocznych rozgrywkach, okazał się Piłkarski Poker, który tym razem jednak opuszczał parkiet jako pokonany po pojedynku z Mlekołakami, a potem pewny krok w górę ligowego rankingu uczynili zawodnicy Everybody.

4.kolejka:

ZPOWYŁAMYWANYMI NOGAMI

4

PEWNIACZKI

6

Bramki: Patryk Bobkiewicz (2), P. Włodarczewski, J. Mazur oraz J. Stawiski (3), A. Antochów (2), A. Judziński.

MLEKOŁAKI

7

PIŁKARSKI POKER

3

Bramki: D. Chylak (3), P. Bicz (2), A. Birk, M. Zioła oraz W. Drozdowski (2), A. Korcz.

RAMIE W RAMIE

4

EVERYBODY

7

Bramki: M. Urbaniak (2), P. Kozak, K. Heluszka oraz K. Włodarczyk (3), M. Kaniecki (2), S. Czyżowicz (2).

Przedświąteczna atmosfera okazała się mocno rozprężająco wpływać na dolnobrzeżan, którzy dzień wcześniej wysiedli z fotela lidera, a w kolejnej serii spotkań nie znaleźli skutecznego sposobu na sforsowanie defensywy Pokerzystów, którzy kolejnym sukcesem umocnili swoją pozycję w czubie ligowego rankingu. Do grona drużyn z mistrzowskimi aspiracjami dołączyli także Pewniaczki po zwycięstwie nad Ramie w Ramie, ale wydarzeniem 5.kolejki rozgrywek była z całą pewnością potyczka liderującej zmaganiom ekipy Everybody z outsiderem rozgrywek – Juszką. Oczywiście, końcowy wynik nie był zaskoczeniem, ale przy żywiołowym dopingu licznie zebranej publiczności, gracze z ligowych dołów długo stawiali czoła mocnemu rywalowi.

5.kolejka:

ZPOWYŁAMYWANYMI NOGAMI

0

PIŁKARSKI POKER

3

Bramki: J. Robak, K. Płonka, A. Korcz.

RAMIE W RAMIE

2

PEWNIACZKI

5

Bramki: M. Urbaniak (2) oraz F. Dymitruk (2), A. Judziński (2), T. Kiljan.

JUSZKA WOŁÓW

6

EVERYBODY

10

Bramki: M. Leśniewski (2), P. Leśniewski, G. Zagrodny, S. Przydatek, M. Pawłowicz oraz S. Czyżowicz (4), K. Włodarczyk (3), P. Matusiewicz, M. Malinowski, P. Janus.

W spotkaniu otwierającą kolejną serię pojedynków ponownie mieliśmy ligowy hit, choć tym razem większych emocji nie było, gdyż zawodnicy ekipy Everybody szybko zdominowali wydarzenia na parkiecie w konfrontacji z Pewniaczkami i w swoim ostatnim pojedynku pierwszej rundy rywalizacji zapewnili sobie pozycję lidera. Mimo przedświątecznych potknięć z rywalizacji o najwyższe cele nie zrezygnowali zawodnicy team’u Zpowyłamywanymi nogami, o czym przekonały się Mlekołaki, które w grudniowej konfrontacji wprawdzie otworzyły rezultat meczu, ale potem już tylko nieskutecznie goniły wynik. Za pewną niespodziankę sobotnich pojedynków można uznać niepowodzenie futbolowych Pokerzystów w pojedynku z Ramie w Ramie, ale na to zaskakujące rozstrzygnięcie mocno zapracował cały zwycięski zespół, w którego szeregach kolejnym hat-trick’iem wyróżnił się Mateusz Urbaniak.

6.kolejka:

PEWNIACZKI

2

EVERYBODY

6

Bramki: J. Stawiski, M. Warpas oraz P. Lofek, P. Janus, K. Włodarczyk, P. Matusiewicz, S. czyżowicz, P. Hryszkiewicz.

MLEKOŁAKI

4

ZPOWYŁAMYWANYMI NOGAMI

6

Bramki: D. Chylak (2), A. Birk, P. Bicz oraz Patryk Bobkiewicz (3), P. Włodarczewski (2), J. Mazur.

PIŁKARSKI POKER

3

RAMIE W RAMIE

5

Bramki: K. Płonka (2), W. Drozdowski oraz M. Urbaniak (3), P. Zarzycki, K. Heluszka.

Zamykająca rok 7.kolejka ligowych pojedynków rozpoczęła się od zaskakująco ciekawej konfrontacji Juszki z Piłkarskim Pokerem, w której zawodnicy zamykającego ranking team’u nie tylko dotrzymywali kroku wyżej notowanemu rywalowi, ale przez większość meczu dzierżyli nawet prowadzenie, sięgające momentami dwóch trafień. W końcówce jednak pod kotłem zabrakło sporo pary i znacznie skuteczniej finiszowali Pokerzyści. Jak wielkie emocje może obudzić amatorska rywalizacja przekonaliśmy się obserwując pojedynek Ramie w Ramie z Mlekołakami. Cała pierwsza odsłona tej konfrontacji miał bardzo wyrównany przebieg i długo utrzymywał się rezultat bezbramkowy, ale w samej końcówce doczekaliśmy się jednak trafień, a odrobinę skuteczniejsi byli piłkarze z Krzelowa, którzy po zmianie stron powiększyli jeszcze swoją przewagę. Kiedy wynik zdawał się być już sprawą rozstrzygniętą, na parkiecie trochę się zagotowało i zamiast futbolowych fajerwerków mieliśmy raczej pokaz futbolowych złośliwości, które jednak nie wpłynęły znacząco ani na końcowy rezultat, ani na ogólną kondycję zawodników obu zespołów. W spotkaniu zamykającym pierwszą rundę halowej rywalizacji ponownie mieliśmy popis fanów Juszki, ale jej zawodnicy w starciu z Pewniaczkami praktycznie nie mieli innych atutów, więc po raz kolejny zeszli z parkietu jako pokonani.

7.kolejka:

JUSZKA WOŁÓW

4

PIŁKARSKI POKER

6

Bramki: P. Leśniewski (3), M. Pawłowicz oraz K. Tylak (3), A. Korcz (3).

RAMIE W RAMIE

2

MLEKOŁAKI

6

Bramki: M. Urbaniak, K. Heluszka oraz D. Chylak (2), P. Bicz (2), M. Pukała, A. Birk.

PEWNIACZKI

8

JUSZKA WOŁÓW

1

Bramki: F. Dymitruk (3), A. Judziński (3), J. Stawiski (2) oraz M. Pawłowicz.

TABELA

1.

Everybody

6

13

32-17

2.

Piłkarski Poker

6

12

19-18

3.

Pewniaczki

6

12

27-19

4.

Mlekołaki

6

10

32-19

5.

Zpowyłamywanymi…

6

9

26-22

6.

Ramie w Ramie

6

6

28-24

7.

Juszka Wołów

5

0

13-58

Ligowa rywalizacja na halowym parkiecie w Brzegu Dolnym toczy się natomiast bez świąteczno-noworocznych emocjonalnych skoków i natężenia futbolowych konfrontacji. Zgodnie z wcześniej założonym planem w ostatniej dekadzie grudnia ekipy rozegrały tylko jedną serię pojedynków, ale zapadły w niej naprawdę ciekawe rozstrzygnięcia.

Kolejka rozpoczęła się od bezpośredniego starcia rankingowych sąsiadów, w której nie mieliśmy jednak przysłowiowych zabitych, gdyż punktami podzieliły się ekipy Orłów i FC GZPW. Jak po swoje w konfrontacji z zamykającymi ligową tabelę zawodnikami AA poszli gracze dolnobrzeskiego KP, a katem rywali okazał się Krystian Krakowiak, który w tym pojedynku swoje bramkowe konto wzbogacił o trzy trafienia. Dużo emocji oraz twardej futbolowej walki oglądaliśmy w kolejnym starciu, w którym naprzeciwko siebie stanęły drużyny Air Products oraz Bako-Bud. Choć obie ekipy w poprzednich pojedynkach pogubiły punkty i czołówka trochę uciekła, to w obu składach swoje futbolowe umiejętności prezentują naprawdę mocni zawodnicy, którzy i tym razem nie rozczarowali swoich sympatyków. Po końcowej syrenie nieco więcej powodów do zadowolenia mieli reprezentanci pierwszej z wymienionych ekip, gdyż to oni okazali się skuteczniejsi i ostatecznie przytulili zasłużony komplet ligowych oczek.

W gronie drużyn, które do grudniowej sesji spotkań nie zaznały goryczy porażki, znajdowały się zespoły dolnobrzeskiego KS oraz Young Rebels, ale przed ich bezpośrednią konfrontacją istniało duże prawdopodobieństwo, że jedna z tych ekip z tego szacownego grona wypadnie. Tym razem lepsi okazali się młodzi buntownicy i dzięki temu zwycięstwu wskoczyli na pozycję wicelidera, którą opuścili Herosi. Stało się to po rozstrzygnięciu starcia na szczycie ligowego rankingu, w którym zespół ze Starego Wołowa uległ Spartanom. W ostatnim meczu minionego roku komplet punktów przytuliła ekipa AC Pajace, która okazała się skuteczniejsza od rodzinnego zespołu Bratanków.

4.kolejka:

ORŁY

3

FC GZPW

3

Bramki: N. Śledź, K. Strzębski, G. Sulowski oraz T. Klewek, W. Kossiński, D. Rabiega.

AA

2

KP BRZEG DOLNY

7

Bramki: B. Goch, D. Gajewski oraz K. Krakowiak (3), G. Gryzan, K. Zając, D. Krakowiak, D. Bakuszka.

AIR PRODUCTS

5

BAKO-BUD

3

Bramki: A. Serwatka (2), T. Woś, D. Kokoszka, A. Łubkowski oraz P. Konon, P. Wielowski, D. Sieradzki.

KS BRZEG DOLNY

1

YOUNG REBELS

3

Bramki: W. Kasina oraz D. Skoczeń, M. Czyżowicz, S. Węglarz.

SPARTA 1906

4

HEROSI

2

Bramki: S. Saweczko (2), P. Szustak, H. Miara oraz E. Uść (2).

AC PAJACE

4

BRATANKI

2

Bramki: D. Ciochoń (2), A. Krzysztofek, K. Baran oraz A. Sadowski, M. Socha.

TABELA

1.

Sparta 1906

4

12

21-4

2.

Young Rebels

4

10

13-9

3.

KS Brzeg Dolny

4

9

15-7

4.

Herosi

4

9

14-6

5.

Air Products

4

7

16-12

6.

Bako-Bud

4

6

18-12

7.

Orły

4

4

12-13

8.

FC GZPW

4

4

11-13

9.

KP Brzeg Dolny

4

4

12-16

10.

AC Pajace

4

4

10-15

11.

Bratanki

4

0

7-22

12.

AA

4

0

6-26