Stabilizacja formy

Po spektakularnej imprezie na własnym parkiecie, zawodnicy Klubu Karate Goju Ryu Shuseikan z sekcji z Wińska i Wołowa wzięli udział w 5.Turnieju Karate o Puchar Gór Kocich, który rozegrała się w maju na matach w Krynicznie. Impreza zgromadziła na swoim starcie blisko 200 młodych adeptów sztuk walki, reprezentują-cych barwy 10 klubów.

Rywalizacja stała na wysokim poziomie, a cieszy fakt, że w gronie tych wymagających konkurentów bez więk-szych problemów można było dostrzec talenty z naszych sekcji. Po raz kolejny swoich kibiców nie zawiodła Monika Kozak z Wińska, okazując się bezkonkurencyjną w Kumite indywidualnym (rocznik 2002-03). Zawod-niczka ta od dawna niejako wiedzie prym wśród reprezentantów naszego klubu, ale coraz mocniej rośnie jej konkurencja w wołowskim oddziale klubu. W majowym turnieju z bardzo dobrej strony pokazał się Miłosz Pie-tryszyn, który na krynicznych matach sięgnął po dwa medale – srebrny krążek w Kumite indywidualnym OPEN (2001-03) oraz brąz w indywidualnym Kata (2002-05). O zwycięstwo w Fantom 2 (2005-06) dziewcząt otarła się Milena Pietryszyn, ale ostatecznie na jej szyi zawisła srebrny medal. Mocnym ogniwem wołowskiej sekcji wy-daje się być również Julia Rycerz, która i tym razem nie zawiodła pokładanych w niej nadziei i swój majowy występ zakończyła z brązowym krążkiem w indywidualnym Kumite (2007-08). Po ostatni medalowy łup pośród 40 rozegranych w Krynicznie konkurencji sięgnęła Natalia Szechnicka, stając na najniższym stopniu podium w indywidualnym Kata (2002-05).

[reklama]
Majowy start nasi zawodnicy mogą wiec zaliczyć do udanych, a swoimi występami pokazali, że ich forma i umiejętności wciąż rosną. Do końca startowego sezonu pozostaje jeszcze kilka ciekawych imprez, więc mo-żemy mieć nadzieję, że ci entuzjaści dalekowschodnich sztuk walki dostarczą nam jeszcze wielu powodów do zadowolenia.