Tenisiści z Wołowa i Brzegu Dolnego pokazali, że są w formie

JEST FORMA

W sobotę pierwszy mecz 2.rundy rywalizacji na poziomie 2.ligi rozegrali tenisiści stołowi wołowskiej Wolavii. Przy własnych stołach spotkali się oni z konkurentami z Głoski, którzy w tym sezonie delikatnie stwierdzając – nie zachwycają. Konfrontacja nie przyniosła zaskakujących rozstrzygnięć, a gospodarze dość szybko przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

W pierwszej serii singlowych starć najmniejszych szans swoim konkurentom nie dali Michał i Wojciech Walenccy, a potem kolejne meczowe oczko do dorobku gospodarzy dorzucił Piotr Mielko. Najtrudniejszą sportową przeprawę na tym etapie pojedynku miał Damian Źródło, który po bardzo zaciętej, 5-setowej walce w dramatycznym tie-break’u musiał ustąpić pola rywalowi. W pojedynkach deblowych wołowianie stracili zaledwie seta i po tym rozdziale sobotniej konfrontacji stało się jasne, ze co najmniej punkt pozostanie przy naszej drużynie, ale podział punktów w żadnym wypadku nie był celem gospodarzy, którzy bardzo szybko rozwiali resztkę ewentualnych wątpliwości. Kolejne singlowe zwycięstwa duetu Walenckich przechyliły szalę zwycięstwa na korzyść naszego zespołu, a w ostatniej serii starć pojedynczych obie ekipy podzieliły się punktami.

WOLAVIA WOŁÓW

– Odra II Głoska 8-2

Punkty: M. Walencki (2,5), W. Walencki (2,5), P. Mielko (1,5), D. Źródło (1), Bartosz Kasperek (0,5).

2.LIGA

PODGRUPA A

1.

ZKS IV Zielona G.

11

19

+46

2.

ZKS III Zielona G.

11

18

+44

3.

LZS Raszówka

11

17

+20

4.

AZS Uniw. Zielona G.

11

15

+14

PODGRUPA B

5.

WOLAVIA WOŁÓW

12

16

+26

6.

KTS Wolbromek

11

13

+18

7.

Marten Ciechów

11

12

+12

8.

AZS UE Wrocław

11

10

-6

9.

TS Zaręba

11

5

-22

10.

Orion Bukowice

11

5

-46

11.

Warta II Kostrzyn

11

2

-52

12.

Odra II Głoska

12

2

-54

Po świąteczno-noworocznej przerwie wołowscy tenisiści są nadal w formie, co lider Wolavii M. Walencki potwierdził także dzień później, kiedy to przy dolnobrzeskich stołach był jednym z najlepszych zawodników 3.WTK w grupie seniorów. Do styczniowej rozgrywki przystąpiło 19 zawodniczek oraz 57 tenisistów i w obu grupach nasi reprezentanci mogli liczyć na sukcesy.

Wspomniany wyżej wołowianin pewnie kroczył od zwycięstwa do zwycięstwa i dopiero w półfinałowej rywalizacji trafił na rywala, który zmusił go do maksymalnego wysiłku. Ciechowianin Andrzej Furman miał w dolnobrzeskim turnieju nieco więcej sportowego szczęścia i najpierw w tie-break’u pokonał naszego reprezentanta, a potem już po jednostronnym finale zapewnił sobie zwycięstwo w całym turnieju. W pojedynku o 3.lokatę M. Walencki zapisał na swoim koncie kolejne zdecydowane zwycięstwo i ostatecznie stanął na najniższym stopniu podium. Oprócz tego tenisisty w 3.WTK udział wzięli jeszcze inni wołowianie: Paweł Kurzac (6.miejsce), W. Walencki (7), Kacper Włodarczyk, D. Źródło (obaj 33-48), Karol Kalisz i Jakub Staszczyk (obaj 49-57) oraz reprezentant gospodarzy Zbigniew Kot (25-32).

Swoich sympatyków w trakcie niedzielnej rozgrywki nie rozczarowały także dolnobrzeskie Diablice, a czołowe pozycje podzieliły one z zawodniczkami lubińskiego Zagłębia. W finale rozgrywki doszło do swoistego rewanżu za przedświąteczne ligowe spotkanie, w którym oba kluby podzieliły się punktami, gdyż o zwycięstwo rywalizował Elżbieta Kwiatkowska z Pauliną Knyszewską. W grudniowej konfrontacji lepsza okazała się zawodniczka Rokity, ale tym razem rywalka wzięła rewanż i to ona stanęła na najwyższym stopniu podium. Rywalizacja o 3.lokatę również toczyła się na dolnobrzesko-lubińskiej osi, a wyższość miedziowej tenisistki w tym starciu musiała uznać Milena Chrabąszcz, która ukończyła styczniową imprezę na 4.pozycji. A oto miejsca naszych pozostałych zawodniczek:

6.

A. Wiśniewska

Rokita

10.

L. Przybył

Rokita

13-14.

N. Ossowska

Rokita

15-16.

M. Draczyńska

Rokita

A. Sowa

Rokita

17-19.

A. Ulatowska

Wolavia

M. Kubera

Wolavia

N. Skawińska

Wolavia