W cieniu olimpiady

Nieco w cieniu olimpijskiego srebra przywiezionego przez wołowianina Dawida Dąbka z zapaśniczych mat w Drzonkowie przemknął wyjazd jego koleżanek i kolegów z Wiatru oraz dolnobrzeskiego Rokity do Pieszyc, gdzie w ostatnich dniach kwietnia rozegrano zapaśniczy turniej z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Impreza ta oczywiście nie cieszy się takim splendorem, jak finały OOM, ale na jej starcie stanęło ponad 150 młodych adeptów tej dyscypliny sportu, reprezentujących barwy 15 klubów.

Rywalizacja na pieszyckich matach toczyła się w dwóch kategoriach wiekowych i w obu z nich z dobrej strony pokazali się reprezentanci naszych drużyn. Jako pierwsza w grupie dzieciaków na podium kwietniowych zmagań weszła wołowianka Aleksandra Gaj (kat.28kg), która sięgnęła po brązowy medal. Dwoma krążkami tego samego koloru drużynowy dorobek Rokity otworzyli Filip Stępień (30) i Adam Półchłopek (32), a w grupie dzieciaków swój występ na podium w gronie dolnobrzeżan zakończyła również Dominika Półchłopek (60), stając na jego najniższym stopniu. Najlepiej wśród dzieci radzili sobie jednak wołowianie Nikola Bronowicka (34) oraz Konrad Nowakowski (43), którym udało się wywalczyć miejsca w finałach swoich kategorii, lecz w konfrontacjach o najwyższe laury kwietniowych zmagań musieli uznać wyższość konkurentów. W grupie zapaśników Wiatru z medalowych zdobyczy koloru brązowego cieszyć się mogli także Jan Bochenek (34), Piotra Wichman (45) oraz Wiktoria Zalewska (60).
Po raz kolejny swoją dominację na regionalnych matach w kategorii młodzików w kwietniowej imprezie po-twierdziła wołowianka Magdalena Stec (62), pewnie krocząc od zwycięstwa do zwycięstwa i w efektownym stylu kończąc swój występ na 1.pozycji. Blisko finałowych walk byli również Oliwia Kaźmierczak (37) i Bartłomiej Stec (47), ale w swoich półfinałowych walkach musieli oni przełknąć gorzką pigułkę przegranych i swoje pieszyckie starty zakończyli z brązowymi krążkami. O podium otarli się natomiast Michał Gałka (42) oraz Szymon Wijatyk (53), na zakończenie zawodów plasujący się na 5.pozycjach.

[reklama]

Wśród naszych powiatowych zapaśników w gronie młodzików w barwach dolnobrzeskiego Rokity najlepiej poradził sobie Wojciech Hawrylczak (70), zwyciężając w swojej kategorii, a w finałowym boju pokonując klubowego kolegę Antoniego Magonia, który także pieszycki występ zaliczyć może do udanych. Srebrne krążki zawisły również na szyjach Darii Nowatyńskiej (62) i Mateusza Kobylarza (66).